Річ у тім, що загарбники бачать, що українські війська підтягують підкріплення у ті місця, де йдуть активні бойові дії на Сході. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Зауважте Маємо апогей "нового великого наступу" Росії, вже бачимо результати, – ГУР

Ворог намагається розтягнути лінію фронту

Відтак, коли всі ворожі атаки будуть відбиті й окупанти почнуть виснажуватися в українських сил може з'явитися простір для маневру, щоб точково покращити своє тактичне становище. Цього і бояться російські окупанти.

Мовиться навіть не про великий контрнаступ ЗСУ, а просто покращення та відсунення лінії фронту, а також знищення окремих позицій противника. Наприклад, розтискання "кліщів" довкола Бахмута чи Авдіївки Донецької області тощо.

Для того, щоб розтягнути нашу лінію оборони російське командування задумало пожвавлення та збільшення інтенсивності боїв й атак на інших напрямках, зокрема на Запорізькому,
– пояснив військовий експерт.

Мусієнко пояснив, що росіяни задумали на Запоріжжі: дивіться відео

Окупанти готуються до оборони

Підкріплення російських загарбників, яке надходить на Запорізький напрямок, виконує комбіновані завдання. Одні ближче підходять до лінії фронту, а решта має інше завдання.

Таке зростання кількості російських військ може свідчити, що вони готуються до переходу в атаку. Атака немає якоїсь глобальної мети, окрім розтягнення нашої лінії оборони. Однак певна частина їхніх військ залучена до завдань з організації оборони,
– зауважив військовий експерт.

За його словами, ця частина окупаційного війська будує фортифікаційні споруди, риє окопи та розташовує бліндажі тощо. Тобто виконує комбіновані завдання.

З одного боку це свідчить про те, що інтенсивність боїв може зрости й росіяни наважаться на наступальні дії на певних ділянках. З іншого – можна констатувати, що це розрахунок ворога на підготовку оборонних позицій на окупованих територіях через страх контрнаступу ЗСУ.

Ситуація на інших напрямках: коротко

  • Окупанти продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках. Упродовж доби 31 березня Збройні Сили України відбили 70 атак противника на зазначених напрямках.
  • У Генштабі повідомили, що найінтенсивніші бої зараз тривають за населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар'їнка.
  • На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна ситуація без суттєвих змін. Білорусь продовжує підтримувати російську агресію. На білоруських полігонах здійснюється підготовка підрозділів територіальних військ збройних сил Росії.