Окупанти вже продають в Україні свої sim-картки

27 травня російські пропагандистські ЗМІ заявили, що в Запорізьку та Херсонську області "зайшли" окупаційні мобільні оператори. Посилаються рупори Кремля на фейкового "радника голови" тимчасово окупованого Криму, пише 24 канал.

До теми У Бердянську, Мелітополі та інших окупованих містах росіяни глушать зв'язок

Окупанти заявили, що в області тепер нібито буде російський мобільний код "+7". Ба більше, на захоплених територіях вже почали продавати російські sim-картки. Це роблять для того, щоб відрізати мешканців окупованих територій від реальності. Ворожі військові поширюють серед населення фейки про те, що Київ "захопили", Збройні Сили України будуть їх "бомбити" і так далі. Вони роблять все, аби люди не знали, що насправді відбувається в країні.

У Київстарі кажуть, що не бачать ознак російських операторів на окупованих територіях

У компанії мобільного зв'язку "Київстар" повідомили журналістам 24 каналу, що не бачать ознак того, що російські оператори готуються працювати на території України. Через системи моніторингу українські спеціалісти контролюють стан мобільного обладнання та його функціонування.

Мобільна мережа Київстару на окупованих територіях працює в автономному режимі. Якщо базові станції не пошкоджені, і не відключені від електроживлення, абоненти можуть користуватись безперешкодно послугами зв'язку,
– розповіли в компанії.

Там додали, що не мають фізичного доступу до базових станцій на захоплених територіях. Тому ситуації в різних областях дуже відрізняються. Однак в компанії запевнили, що не відключають базові станції, а навпаки – надають користувачам основні послуги зв'язку без тарифікації.

У Київстарі додали, що повністю захищають конфіденційність всіх клієнтів, зокрема й тих, що на тимчасово окупованих територіях.

У роботі Lifecell є перебої

Компанія мобільного зв'язку Lifecell у коментарі 24 каналу повідомила, що на Херсонщині мобільний зв'язок здебільшого працює. Однак є проблеми в місцях дислокації російських військ та біля лінії зіткнення.

Мобільний зв’язок Lifecell на території Херсонської області здебільшого працює. Перебої спостерігаються лише неподалік лінії розмежування та у місцях дислокації військ Росії. Всі інші базові станції lifecell в цій області працюють в штатному режимі, за виключенням раніше пошкоджених та знеструмлених,
– повідомили в компанії.

Водночас у Запорізькій області обладнання оператора в багатьох населених пунктах знеструмлене, а через окупацію доступу для ремонту немає. Однак компанія докладає всіх зусиль, щоб ремонтувати обладнання і за першої ж нагоди відновити мобільний зв'язок.

Як працюють українські оператори

У Держспецзв'язку розповіли про ситуацію з доступом до інтернету на тимчасово окупованих територіях станом на 18 годину 26 травня. Так, на Миколаївщині налаштували додаткові точки до інтернету для об'єктів критичної інфраструктури.

У Херсонській області відновили послуги ще у 2 населених пунктах. Тепер інтернет доступний вже у 82% сіл та міст, де є мережі оператора.

Поради, як залишатися на зв'язку

Фахівці Держспецзв'язку радять під'єднати на свій телефон послугу автоматичного повідомлення про те, що ви з'явилися на зв'язку. Тоді всі, хто намагався вам зателефонувати, коли ви були не в мережі, отримають повідомлення, що у вас з'явився зв'язок та зможуть вчасно перетелефонувати.

Читайте також У МЗС відреагували на рішення Путіна роздавати паспорти на Херсонщині та Запоріжжі

Як під'єднати послугу:

  • Київстар – *100*12*2#;
  • Vodafone – *120*31#;
  • Lifecell – **62*5100#.

Також ви можете встановити застосунки-рації, які дозволять вам спілкуватися з сусідами. Для них не потрібні мобільний інтернет та Wi-Fi. Достатньо лише Bluetooth. Тому ви зможете контактувати навіть тоді, коли у вашому населеному пункті не буде покриття. Однак тут є низка "але":

  • ви можете спілкуватися лише на відстані 60 – 100 метрів, в залежності від радіуса дії вашого Bluetooth;
  • російські окупанти можуть вас підслухати. До рації може долучитися будь-хто, тому існує загроза, що одночасно з вами на зв'язок навмисно або випадково вийде ворог. Тому радимо шифруватися та домовлятися з сусідами про час дзвінка.

Застосунки-рації:

  • Bridgefy – завантажити для Android, завантажити для iOS (натисніть на вашу операційну системі і зможете встановити додаток);
  • Walkie Talkie – для Android, для iOS;
  • Two Way: Walkie Talkie – для Android, для iOS.

До теми дивіться відео про темпи просування росіян: