Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що російські загарбники продовжують перешкоджати діяльності журналістів в Україні.

Читайте також До перемоги заживе, – військовий кореспондент Цаплієнко розповів, що зазнав поранення

Росіяни погрожують українським журналістам

За словами Денісової, українським журналістам, які правдиво висвітлюють події в Україні, почали надходити погрози.

Зокрема, такі листи на електронну пошту отримали працівники онлайн-видань "Європейська правда" та "Главком", запорізьких сайтів inform.zp.ua та 061.ua. Причиною є інформування читачів про невигідні для рашистської пропаганди факти російської агресії проти України.

Терористи залякують представників медіа тюремним ув'язненням за статтями Росії "тероризм" та "екстремізм" у разі продовження інформаційної діяльності видань,
– зазначила Денісова.

Омбудсменка просить світ відреагувати

Уповноважена Ради з прав людини наголосила, що перешкоджання вільній журналістиці є грубим порушенням Гаазьких конвенції й декларації, Женевської конвенції про захист жертв війни та Додаткових протоколів до неї, а також Конвенції про закони й звичаї суходільної війни, які встановлюють гарантії безпеки для журналістів.

Людмила Денісова закликала світову спільноту відреагувати на факти залякування українських журналістів з метою викривлення правди про російську агресію в Україні та посилити санкції щодо Росії.

Зверніть увагу – у Херсоні припинили працювати українські радіоканали: дивіться відео