Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що окупанти намагаються перестрахуватися у разі непоправних наслідків. До слова, росіяни влаштували цирк у Маріуполі напередодні псевдовиборів.

Цікаво Погрожують позбавленням батьківських прав: як росіяни знущаються над дитячими мізками

Що хоче приховати ворог

Радник мера Маріуполя розповів, що за час окупації міста росіяни палять щовихідних в одному і тому самому місці. Пожежники працюють на інших ділянках, тому не можуть загасити полум'я, але не просто так. Окупанти роблять різні вкиди "чому там горить", а насправді ж вони побудували там будинок.

Будівлю звели у забороненому місці, де розташована пройма річки Кальміус. Коли окупанти її поставили як інші "бетонні курники", вона тріснула через плавуна. Будинок почали ремонтувати. Місцеві підняли шум, чому ж у новобудову понад рік нікого не заселяють. Ворог підірвався та взявся селити завезених мігрантів.

Побачивши, що будинок потроху почав руйнуватися, окупанти почали затягувати та не вводити його в експлуатацію, щоб не платити забудовникам. Вони намагаються перестрахуватися, адже якщо будівля повністю впаде, то буцім через пожежі, а не тому, що побудована у забороненому місці.

Тому вони палять з надією, що він просто згорить вщент. Якби будинок є, стояв. Жити не можна? Не можна. Але побудований? Побудований. А те, що воно тріснуло, то ж не через те, що в проймі побудували, а через те, що була пожежа. Тому вони палять. Епіцентр завжди той самий. Пожежу на початку ще можна локалізувати, але немає пожежників. Вони приїжджають вже ближче до вечора,
– зазначив Петро Андрющенко.

Окупанти вигадували різні версії, чому там постійно відбуваються пожежі:

  • підпалює спротив;
  • треба спалити сухостій, щоб люди пасли кіз;
  • підвищилася температура повітря, тому очерет самостійно загорівся.

На хвилиночку, це початок березня, +10 ще немає. А у них вже пожежа, тому що температура повітря стрімко стрибнула. У росіян завжди дві причини: або гроші, або "тупорукість". Тут дві причини зійшлися в одну, тому воно буде палати, поки цей клятий будинок вони не спалять в той чи інший спосіб,
– констатував Андрющенко.

Новини Маріуполя: головне

  • Напередодні "президентських виборів Росії" окупанти в Маріуполі почали "полювати" за мешканцями з автоматами. Все діє за принципом "кого спіймають – той і проголосує".
  • Через "бандитські схеми" окупанти намагаються скуповувати житло в маріупольців. Так, вони відмикають чужі квартири, видають їх за своє майно та продають охочим росіянам.
  • До того ж, коли загарбники розміщують оголошення про здачу в оренду квартиру, вони пишуть, що вона "лише для слов'ян". Окупанти хочуть зробити місто схожим на нацистське.