Атака українських дронів

Ворожі джерела вважають, що це могла бути переробка із британського реактивного дрона-мішені Banshee Jet 80. Деякі західні аналітики ще в лютому 2024 року писали про те, що в України з'явились свої потужні реактивні дрони з трикутним крилом та бойовою частиною щонайменше 20 кілограмів.

Читайте також Франція зменшує російський вплив на Кавказі

На вихідних у відкритому доступі з'явились супутникові знімки ворожого аеродрому "Морозовськ". На знімках видно сліди розривів від прильотів наших БпЛА, але літаки ворога видаються ззовні цілими.

На основі цього деякі західні ресурси поспішили заявити, що, мовляв, ця атака наших дронів не дала очікуваного результату.

Але тут треба розуміти наступне. Ефект в стилі "просто горить купа уламків на місці літака" буває хіба що від прильоту потужної бомби в кількасот кілограмів. Наші БпЛА зазвичай оснащені уламково-фугасними чи кумулятивними бойовими частинами в кілька десятків кілограмів. Їх розрив чи влучання у літак на стоянці може дати суттєві пошкодження, але знімок супутника з комерційною якістю цього не покаже. Тут треба спиратися ще на інсайдерські розвіддані чи фото з тієї сторони також.

Ситуація на головних напрямках фронту

Почнемо на цей раз із Бахмутського, бо до нього справедливо прикуто зараз найбільше уваги. Як можемо помітити, Генштаб у своїх зведеннях почав додавати до Бахмутського напрямку й Білогорівку Луганської області, що, на перший погляд, може видатися нелогічним.

Зауважте Україна позбулася українофоба, плагіатора та досить посереднього письменника Булгакова

Але насправді своя логіка там є. Можна припустити, що нині наше військове командування оцінює, що Бахмутський напрямок буде головним напрямком російського наступу. Мета удару армії Росії там не просто вийти на Часів Яр, але й створити умови та наступати далі на Краматорськ і Слов'янськ.

Утім, тут треба розуміти й те, що ворогу доведеться наступати по ширині фронту щонайменше 60 кілометрів. Це йому вже обіцяє значно вищу складність, аніж навіть було в Авдіївці.

Куп'янський та Лиманський напрямки. Показовим є те, що ворог був вимушений розширювати зусилля на Бахмутському напрямку після невдачі свого наступу в напрямках Куп'янська та Лимана. Там наші воїни мали тактичні успіхи.

Але не можна сказати, що тут ситуація не є напруженою. На вихідних в районі Тернів фіксувалась масштабна атака 6-го танкового полку армії Росії. Однак вона завершилась розгромом росіян, а в руки наших бійців потратив особливо цінний трофейний Т-72Б3 зразка 2022 року з особливо потужним РЕБом.

Важливо Доки Путін точно не завершить війну

Авдіївський напрямок. З огляду на ситуацію, тепер для російських нападників цей напрямок стане "допоміжним" саме з погляду задуму, але не з погляду залучення сил і засобів. Після результативних заходів з оборони від ЗСУ росіяни вимушено звузили зусилля та сконцентрувалися на відтинку біля Тоненького та Невельського.

Новопавлівський напрямок. Росіяни хочуть зберігати активність своїх атак. Залучення авіації не допомагає їм прорвати оборону ЗСУ вже кілька тижнів поспіль.

Південь загалом. Завдяки ефективним діям наших воїнів ворожі штурми в районах Кринків, Роботиного та Старомайорського продовжують лишатися безрезультатними в плані просування.