Про те, що коїться на Зміїному і які плани в російських окупантів на цей острів розповіли у Генштабі Збройних Сил України. Ворог хоче збільшити там свою присутність.

До теми В окупований Севастополь звозять вбитих і поранених росіян зі Зміїного: палати там – переповнені

Ситуація на Зміїному та околицях

За інформацією наших військових, нарощення військової присутності російських загарбників на українському острові Зміїний не є їх остаточною метою. Адже окрім цього, вони ще посилюють там систему протиповітряної оборони.

Також бойові російські кораблі досі перебувають в водах морів. У Генштабі повідомляють, що кораблі чорноморського флоту Росії в акваторіях Чорного та Азовського морів виконують певні завдання. Вони повинні ізолювати район ведення бойових дій.

Також мовиться про ізоляцію району ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку.

Чому для Росії такий важливий острів Зміїний

Серйозні бої за острів у Чорному морі розгорнулись в останні дні. Наші військові б'ють росіян просто нещадно. Українська розвідка пояснює, що ця місцевість є стратегічно важливою. Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов запевнив, що Збройні Сили України будуть боротися за Зміїний до останнього.

За словами Буданова, саме завдяки острову Зміїний можна контролювати всі торгові шляхи, які йдуть по території України. Це також контроль усієї надводної й певною мірою повітряної обстановки на Півдні України. Також треба зважати на те, що росіяни звідти можуть висадити тактичний морський десант.

Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко розповідав, чому для Росії так важливо розмістити системи ППО на острові Зміїний. Поки Росія не має своїх комплексів ППО на Зміїному, то вона нічого не буде робити зі своїм Чорноморським флотом, аби якось передислокувати його ближче до наших берегів.

Денисенко також заспокоював, що навряд Кремль піде на ескалацію. Адже вони дуже налякані тим, що ЗСУ підтопили їхній крейсер "Москва". Тому тепер "друга армія світу" боїться за свої кораблі.

Російські ППО на Зміїному, що відомо: дивіться відео