Про це для 24 каналу розповів мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров. В окупантів складно йде процес з організацією шкіл, де викладатимуть "рускій мір".

До теми На одній із радіостанцій окупованого Мелітополя протягом 30 хвилин звучав гімн України

"Вони вчора анонсували, що на територію тимчасово окупованої Запорізької області приїде 500 вчителів з росії. Ми чітко розуміємо, що вони не збираються навчати наших дітей, а зомбувати їх", – сказав Федоров.

Концтабір для дітей

За словами мера Мелітополя, росіяни назвали школу "режимним об'єктом". Вони намагаються обмежити права доступу батьків.

Також збираються забирати мобільні телефони у наших дітей. Це як концтабір для дітей,
– сказав міський голова.

Окупанти залякують погрозами батьків. Якщо ті не погоджуються віддавати дітей на російське навчання, як зазначив Федоров, є 3 реакції:

  • розмова;
  • штраф 40 тисяч рублів;
  • погроза забрати батьківські права.

Навчання онлайн

Мер зазначив, що сьогодні російські терористи тримають в полоні українських батьків та дітей. Проте він сподівається, що деокупація настане скоро й вдасться врятувати всіх.

З іншого боку ми організовуємо наш український навчальний процес. З 1 вересня почнуть працювати всі 22 школи. Наші діти зможуть дистанційно вчитися. Вже маємо підтвердження, що майже 14 тисяч мелітопольських учнів почнуть освітній процес. Є складнощі, але разом з Міністерством реінтеграції ми їх долаємо", – повідомив Федоров.

До речі росіяни навмисно розстріляли евакуаційну колону з цивільними у Василівці

Він додав що 50 – 60% дітей виїхали з тимчасово окупованих територій Запоріжжя. Для них є змога навчатися онлайн. Щодо дітей, які перебувають під окупацією, то для них запровадили систему "екстернат".

"Діти раз на місяць проходитимуть навчання, щоб залишатися в освітньому процесі. Всі додатки й завдання вони зможуть заздалегідь завантажити, щоб не прив'язуватись до якості інтернету, який зовсім поганий", – пояснив Федоров.

Зверніть увагу – Федоров про ситуацію в Мелітополі: дивіться відео