Проте, як показала війна, оборонні споруди не допомогли росіянам втриматися на територіях, які уже звільнили українські бійці, так буде і надалі. Про це 24 Каналу розповіла речниця Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

Дивіться також Російський державний тероризм перейшов на новий рівень: чому підрив Татарського – лише початок

За словами Гуменюк, воєнна тактика зведення оборонних споруд на окупованих територіях досить класична.

Росіяни готуються до оборони

Подібна послідовність дій окупантів була притаманна і під час підготовки на правому березі Херсонщини до "жесту доброї волі".

Якщо зараз вони вже для себе облаштовують другий–третій рубіж оборони, це говорить про те, що їхнє командування усвідомлює, що ці рубежі стануть їм у пригоді,
– наголосила спікерка.

Вона підкреслила, що українські сили оборони мають чіткий план рухатися вперед і вийти на адміністративні кордони 1991 року, і росіяни це розуміють.

Оперативні новини з фронту: дивитись відео
Де та як росіяни окопуються
  • Із супутникових знімків видно, що росіяни будують оборонні споруди на півострові Крим. Риють окопи на пляжах Євпаторії, в районі російського пункту пропуску "Армянськ", поблизу Перекопського валу, за Чонгаром тощо.
  • В тимчасово окупованому місті Мелітополь на Запоріжжі місцеві сфотографували прямо на вулицях оборонні споруди "зуби дракона". За повідомленнями міського голови, ворог розташовує їх все ближче до цивільних забудов.
  • Поблизу Старобільська на Луганщині росіяни почали будувати другу лінію оборони. За словами колишнього голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, росіяни риють там окопи, бліндажі, капоніри тощо.