Таку думку 24 Каналу озвучив військовий оглядач (Ізраїль) Давид Шарп. За його словами, закрити ціль димовою завісою можна лише від примітивних головок самонаведення, де візуальний фактор діє на найпростішому рівні.

До теми У Генічеську та Севастополі знову вибухи: окупанти опустили димову завісу

Чи вдається закрити ціль димовою завісою

Давид Шарп пояснив, що димова завіса – це класичний спосіб маскування та закриття цілей. У деяких цілях він ефективний і сьогодні, особливо на полі бою.

Найімовірніше, росіяни припускають, що головка самонаведення ракети має візуальну складову, а опинившись біля цілі, вона буде "обманута". Бо у пам'ять головки самонаведення внесена ціль, а за димом вона її начебто не побачить. Однак Її оснащення таке, що дим не приховає від неї те, що необхідно уразити.

Ось так закрити ціль завісою можна лише від примітивних головок самонаведення, де візуальний фактор діє на найпростішому рівні. До більш серйозних та інноваційних це не спрацює. А до боєприпасів, у яких наведення лише супутникове, мовиться про GPS-наведення та інерційне – це як "мертвому припарка",
– підкреслив він.

Давид Шарп про ефективність димової завіси: дивіться відео

Димові завіси окупантів у Криму: останні новини

  • У Севастопольській бухті 19 вересня російські загарбники вкотре влаштували димову завісу. Вранці 19 вересня рух автотранспорту Кримським мостом знову було перекрито. Окрім цього, лунала сирена у Нахімівському районі Севастополя. А в Новофедорівці о 6:45 була одна сирена. Загарбники, як завжди, почали марити про нібито "навчання".
  • У районі Севастополя в окупованому Криму 20 вересня прогриміли потужні вибухи. Поблизу головної нафтобази Чорноморського флоту в Інкермані помітили димову завісу. Окупанти заявили про роботу ППО, водночас моніторингові групи зафіксували проліт ракети над Кримом.
  • В окупованих Генічеську та Севастополі зранку 22 вересня прогриміли вибухи. Згодом окупантам довелось вкотре випусти димову завісу у Севастопольській бухті. У такий спосіб росіяни намагаються нібито завадити атакам і "сховати" кораблі від ракет.
  • Зауважимо, що у Севастополі 22 вересня було уражено штаб Чорноморського флоту. Унаслідок удару сильно пошкоджена будівля, там тривала пожежа. Очевидці публікували відео яскравої "бавовни".