Російські загарбники надвечір 24 січня розпочали атаку України "Шахедами". Для яких регіонів існує загроза, читайте далі.

Дивіться також Українська РЕБ змогла "нейтралізувати" 20 з 21 засобів нападу: що допомогло відбити атаку

Де оголосили тривогу

О 20:22 Повітряні сили попередили про рух кількох безпілотників з боку Чорного моря у напрямку Одеси.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер також анонсував небезпеку.

Жителі Одеси та Одеського району, будь ласка, перебувайте у безпечних місцях до відбою.
Це важливо!,
– закликав посадовець.

У Повітряних силах уточнили, що ворожі дрони можуть змінювати курс.

Чому "Шахеди" пролітають ледве не через всю Україну

  • Майже щоночі ворог здійснює дронові атаки на Україну. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснив, чому інколи ворожим безпілотникам вдається пролетіти ледь не всю Україну. Військовий зауважив, що Україна – велика країна, яка має кордон з Білоруссю, Росією, а також акваторією Чорного і Азовського морів у близько 2500 кілометрів. Це значить, що "Шахеди" можуть залетіти з будь-якої точки. Певна річ, окупанти обиратимуть такі маршрути, щоб їхні дрони було важко перехопити.
  • Також Ігнат розповів, що "Шахеди" летять за заздалегідь запрограмованим російським оператором маршрутом. Втім, їх може бути декілька, а тому безпілотники мають можливість змінювати напрям руху під час самої атаки.
  • Росіяни намагаються прокласти маршрут дронів так, аби вони летіли поміж областей, річок, нижче до землі. Втім, каже Ігнат, це дуже ризиковано, адже вони можуть врізатися в дерево чи якусь іншу опору, що власне неодноразово траплялося.