Про це 24 Каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. На його думку, країна-агресорка не зможе на рівних протистояти Україні, підтримуваній Заходом.

Дивіться також Таємні документи російського уряду: в Кремлі готуються до великих газових втрат

Як впливає падіння російської економіки на війну

Не варто очікувати, що в один момент російська економіка може "розвалитися". На відміну від економіки Радянського союзу, вона є ринковою, і тому – більш стійкою.

Поступово російська економіка буде деградувати. І це авжеж впливає на спроможність агресора воювати, адже наочно показує, що ресурси Росії вичерпні,
– переконаний Фурса.

Росія не може підтримувати той рівень виробництва зброї, який би задовольняв її потреби. Щодня Збройні Сили знищують більше російського озброєння, аніж країна-агресорка здатна виготовити за цей день.

Це виснажує російську економіку, яка є в 10 разів меншою, аніж економіка західних партнерів України. Зрештою, в такій ситуації жодна світова економіка не змогла б обійтись без втрат.

"У Росії завжди буде можливість виготовляти нове озброєння. Санкції можуть обмежити виробничі спроможності окупантів, але для 100 ракет на місяць якісь ФСБ-шники завжди зможуть провести деталі для російських ракет", – зазначає інвестиційний банкір.

Значно важливішим є те, що Росія не здатна збільшити свої виробничі потужності через заборону продажів країні-агресорці верстатів. Через це, за винятком нового заводу для "Шахедів", Кремль не зможе збудувати нові підприємства для свого військово-промислового комплексу.

Сергій Фурса про падіння російської економіки: дивіться відео

Які ознаки падіння російської економіки помітні вже зараз

  • Найочевиднішим показником темних днів російської економіки є курс її національної валюти. За 2023 рік він впав на понад 50% й сягнув 95 – 100 рублів за долар. Тепер країна-агресор намагається штучно його втримати, хоча потенціал до подальшого падіння у рубля чималий.
  • Тривалий час Росія неабияк пишалася своїм статусом "світової бензоколонки", але після вторгнення в України ситуація драматично змінилася. Тепер Індія та Китай закупають російські енергоресурси з суттєвими знижками, а самій Росії не вистачає палива для того, щоб завершити збір урожаю.
  • Але російські проблеми значно більші: через непевність на ринку праці в агресора виникли проблеми навіть із виробництвом локшини. Справа в тому, що через падіння курсу рубля Росія перестала бути привабливою для мігрантів, які працювали над виробництвом російського фаст-фуду. Тож тепер прихильники Путіна зможуть по-справжньому оцінити, як чудово їхня країна змогла "встати з колін",