Речниця Генсека Альянсу вирішила послатися на заяву Міноборони Румунії. Тобто Альянс поділяє позицію про те, що жодних ракет у повітряному просторі країни нібито не було.

Зверніть увагу Російські ракети в небі Румунії та Молдови: військовий експерт заявив про загрозу для цих країн

Реакція НАТО на інцидент

У речниці Єнса Столтенберга спитали про російські ракети над Румунією, адже як стверджує українська сторона, було зафіксоване порушення повітряного простору члена НАТО. Однак прессекретарка Генсека Альянсу посилаючись на заяву міноборони Румунії фактично відмовилася давати коментар з цього приводу.

НАТО, вочевидь, повністю поділяє позицію про те, що ракет у повітряному просторі Румунії не було.

Російські ракети над Румунією та Молдовою

  • Під час масованої ракетної атаки по Україні уранці 10 лютого головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що 2 крилаті Ракети "Калібр" порушили повітряний простір Молдови, а згодом і Румунії, після чого повернулися у простір України в районі Чернівецької області.
  • У Молдові одразу ж підтвердили проліт ракети. Варто відзначити, що у Кишиневі говорили лише про одну ціль. Однак МЗС країни вже викликало російського посла для висловлення протесту через інцидент. Це вже щонайменше третє порушення повітряного простору Молдови російськими ракетами.
  • Однак у Бухаресті заперечують проліт ракет над своєю територією – мовляв, ракети росіян зафіксували за 35 кілометрів від свого кордону.