Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. На його думку, такий вчинок Росії, на жаль, не буде вважатися переходом за "червону лінію".
До теми Поза страуса: чому Румунія не підтверджує проліт російської ракети над країною
Військовий аналітик зазначає, що НАТО в таких ситуаціях діє обережно, ми це вже бачили – схожий випадок стався кілька місяців тому в Польщі. Він додав, що це не змусить країни Альянсу ввести свої війська в Україну.
У НАТО не вважають, що це вже перехід цієї "червоної лінії". Але ж насправді ситуація дуже загрозлива, бо повітряний простір Румунії та Молдови не закритий для цивільних літаків. Тож в цьому є небезпеки з усіма витікаючими наслідками,
– заявив Мусієнко.
За його словами, проліт російської ракети в небі Румунії та Молдови взагалі можна тлумачити, як прояв акту агресії, на це треба реагувати. "Але в цьому питанні НАТО зберігає певну обережність", – додав аналітик.
Мусієнко припустив наслідки прольоту російських ракет у Молдові та Румунії: відео
Що відомо про проліт російських ракет над Румунією: коротко
- 10 лютого Росія масовано обстріляла Україну ракетами. Крім того, дві російські ракети типу "Калібр" перетнули повітряний простір Румунії, яка є членом НАТО.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що спочатку "Калібри" перетнули кордон України з Молдовою, пролетіли над територією Румунії та знову зайшли у повітряний простір України.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що Повітряні сили мали змогу збити ці ворожі ракети. Втім, розуміли ризики й загрози населенню іноземної держави, тому цього не зробили.
- Наразі у Румунії не підтверджують проліт російських ракет. Заявляють, що вони пролетіли за 35 кілометрів до кордону з країною. Водночас Молдова вже підтвердила проліт ракет країни-терористки.