Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, інформує 24 Канал.

До теми Не лише Молдова: російська ракета ще й пролетіла над Румунією

Російські ракети перетнули повітряний простір НАТО

За словами Залужного, о 10:18 дві російські крилаті ракети "Калібр" здійснили перетин Державного кордону України з Молдовою.

Орієнтовно о 10:33 ці ракети перетнули повітряний простір Румунії. Після чого знову зайшли у повітряний простір України,
– зазначив Головнокомандувач ЗСУ.

Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат в коментарі УП наголосив, що українські воїни мали змогу збити ці ворожі ракети, але розуміли ризики і загрози населенню іноземної держави, тому не зробили цього одразу.

Також Ігнат підкреслив, що Росія не вперше влаштовує провокації із порушенням повітряного простору іноземних держав. Зокрема, раніше такі випадки вже були зафіксовані в Молдові.

НАТО розмістить свою техніку в Румунії

  • У січні 2023-го в НАТО заявили про підготовку розгортання літаків AWACS в Бухаресті. Літаки планували доставити до Румунії вже 17 січня.
  • Ця техніка буде підтримувати посилену присутність Альянсу в регіоні. Крім того, повітряні судна стежитимуть за російською військовою активністю.
  • Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила: "Оскільки незаконна війна Росії в Україні продовжує загрожувати миру та безпеці в Європі, не повинно бути жодних сумнівів щодо рішучості НАТО захищати кожен дюйм території Альянсу".
  • Крім того, у відповідь на війну Росії в Україні НАТО збільшило свою повітряну присутність у Східній Європі додатковими винищувачами, літаками спостереження та танкерами.
  • З лютого 2022 року системи AWACS НАТО здійснюють регулярне патрулювання над Східною Європою та регіоном Балтійського моря для відстеження російських військових літаків поблизу кордонів НАТО.