Так, країна НАТО вчергове займає позицію, мовляв, нічого не сталося. Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Варте уваги Російська ракета знову залетіла у повітряний простір Молдови

Чому Румунія не підтверджує проліт російських ракет

Утім, щойно буде зафіксоване якесь порушення, то звісно буде і 5 стаття Північноатлантичного альянсу про колективну оборону. Насправді ж НАТО не готове себе захищати.

Альянс не готовий себе захищати та принагідно шукає будь-яку можливість для того, щоб вдати ніби нічого не сталося і все нормально,
– зазначив колишній співробітник СБУ.

НАТО має усі ці документи про колективну оборону, однак не має рішучості діяти, коли доходить до справи.

На думку Ступака, Альянс ще не є мертвою організацією й Україні треба продовжувати туди рух. Однак реальна перспектива за маленькими об'єднаннями – не більше 10 країн, які можуть себе рішуче захищати. Як від ракет, які пролітають над їхньою територією, так і на дипломатичному фронті.

Ступак припустив, чому НАТО не збило ракети над Румунією: дивіться відео

Чому НАТО не збило ракети над Румунією

Ступак зазначив, що ймовірність сценарію, коли Альянс "не побачив" російські ракети у повітряному просторі Румунії, існує. Це можливо, якщо "Калібри" пролетіли незначну відстань над територією країни НАТО і система протиповітряної оборони не спрацювала.

Однак цей варіант варто відкинути й розглядати, що НАТО зафіксувало проліт ракет країни-агресорки. У такому випадку є лише одна відповідь.

"Наразі єдина відповідь для мене – це боягузство", – сказав колишній співробітник СБУ.

Російські ракети пролетіли над Румунією: що відомо

  • 10 лютого Росія 14 раз масовано обстріляла Україну ракетами. Ба більше, дві російські ракети типу "Калібр" перетнули повітряний простір Румунії, яка є членом НАТО.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що спочатку "Калібри" перетнули кордон України з Молдовою, пролетіли над територією Румунії та знову зайшли у повітряний простір України.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що Повітряні сили мали змогу збити ці ворожі ракети. Втім, розуміли ризики й загрози населенню іноземної держави, тому цього не зробили одразу.
  • У Повітряних силах пообіцяли надати певні дані та матеріали з радарів, де були зафіксовані прольоти ракет над Румунією. Також там наголосили, що Росія вже тричі використовувала повітряний простір Молдови задля завдання ударів по Заходу України.
  • Наразі у Румунії не підтверджують проліт російських ракет. Заявляють, що вони пролетіли за 35 кілометрів до кордону з країною. У тамтешньому міноборони пообіцяли встановити всі деталі й найближчим часом повернутися з офіційною інформацією. Водночас Молдова вже підтвердила проліт ракет країни-терористки.