Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Defense Express Іван Киричевський. За його словами, те, що Росія відправляє на фронт стару техніку, потрібно розглядати під різними кутами. Є як позитив, так і негатив.

До теми Не було гіперзвукової зброї, – Путін розповів, чому не почав повномасштабну війну в 2014

Росіяни змарнували свій шанс

Як зазначив Киричевський, щодо якості техніки можна наводити песимістичний аргумент, що вона все одно стріляє. Та водночас проблеми із доступом до західної електроніки та встановлення радянських прицілів не дозволяють росіянам ефективно використовувати, до прикладу, свої танки. Особливо для стрільби із закритих позицій.

Крім того, судячи з усього, росіянам не вдається сконцентрувати певну кількість техніки, щоб прорвати українську оборону. Це видно як на прикладі Бахмута, так і Вугледара тощо.

В які країни Путін більше не зможе поїхати: дивіться відео

Киричевський вважає, що російські окупанти витратили свій шанс на прорив. Вони могли восени – взимку наступати погіршеними механізованими підрозділами з мобілізованими. Але окупанти змарнували цю можливість.

На тактичному рівні вони мають, з чого стріляти та чим працювати. Та, з іншого боку, вони змарнували шанс, коли могли великою кількістю бронетехніки досягнути переваги на фронті, створити умови для виходу на кордони Донецької області до кінця березня. Тому є чим стріляти, але переламати стратегічну ситуацію хоча б не на нашу користь, вже не мають чим,
– зазначив Киричевський.

Які зараз втрати у Росії: коротко

  • Українські захисники продовжують знищувати російських окупантів. Станом на 19 березня загарбники втратили вже 164 910 одиниць особового складу.
  • Так, за минулу добу, 18 березня, українські військові відправили на "концерт Кобзона" ще 710 окупантів.
  • Крім того, Росія вже втратила ще 3532 танки, 6853 бойових броньованих машин, 2568 артилерійських систем, 507 реактивних систем залпового вогню, 268 засобів ППО тощо.