Нове виправдання війни росіянами

Про кілька з них на брифінгу розповів Сергій Лещенко, передає 24 канал. За його словами, в Росії хочуть розвинути лінію про те, що начебто вони були змушені напасти на Україну, тому що це вона готувала напад на Росію.

Читайте також: Фото дня: українські військові завантажують мішки з вбитими окупантами у вагон-рефрижератор

Лещенко нагадав, що про це заявляв навіть сам Володимир Путін. А тепер цю думку підтримує губернатор Курської області Роман Старовойт.

"Посібник" з планами нападу на Курську область

Він розповів про знайдений в ході спецоперації "посібник", який підтверджує, що в Україні планували захопити не тільки псевдореспубліки "ДНР" і "ЛНР", а й деякі регіони Росії, зокрема й Курську область. Що ж це за "посібник", який за їхньою логікою, носять українські воїни, щоб точно не помилитись і напасти саме на Курську область,
– розповів Лещенко.

Він додав, що "посібник" називається "Протипартизанські операції". Його видали у 1986 році в окрузі Колумбія, а потім перевидали в Україні у 2005 році.

"Тобто, за їхньою логікою, майже 20 років тому Україна готувалася до нападу на Курську область. Абсолютна брехня і маячня, що, як і вся російська пропаганда, не спирається на історичну істину, а лише на ту версію, яка їм вигідна" – сказав екснардеп.

Інші фейки росіян про війну

Російські ЗМІ почали повідомляти про українських "націоналістів-диверсантів", які мали намір вчинити теракт на території Росії.

Російські пропагандисти не втомлюються брехати про те, що українські воїни вживають якісь бойові наркотики. Зокрема, російські "журналісти" повідомляють про те, що виявили в Рубіжному чергову біолабораторію, де виготовлялися "бойові наркотики" для воїнів ЗСУ.

Також росіяни постійно повідомляють про знищення усіх літаків і безпілотників в Україні, а потім "забувають" про це і розповідають про нові втрати українців.

Брифінг Сергія Лещенка: дивіться відео