За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, російським спецслужбам вдалося підкупом та погрозами назбирати достатню кількість місцевих жителів, які погодилися увійти у так звані агітаційні групи. Завданням колаборантів є ходити по помешканнях українців та переконувати їх брати участь у фейковому референдумі.

Дивіться також За агітацію "референдуму": на Запоріжжі окупанти почали роздавати покинуте житло "активістам"

Всіх, хто зголошується підтримати анексію частини Запорізької області, записують у відповідні списки та фактично зобов'язують підтримувати росію.

Дані "ненадійних" та противників окупації передають ФСБшникам

  • Групи "активістів" зазвичай пересуваються вулицями захоплених росіянами міст у супроводі озброєних загарбників, однак заходять до домівок вони самостійно. Аби місцеві мешканці могли буцімто розслабитися та говорити максимально відверто.
  • У розмові з жителями колаборанти питають, чи згодні люди на те, аби "Запорізька область стала частиною росії". При цьому формулюють питання агітатори в такий спосіб, нібито анексія убезпече людей від війни.
  • Всіх, хто з тих чи інших причин каже про готовність проголосувати "за", записують у відповідні списки. Звісно, у таблицях вказують всі паспортні дані людини.
  • Тих людей, які нібито не визначилися зі своєю позицією, залякують тим, що у випадку свого голосування їм не зможуть виплатити по 10 тисяч рублів. Крім того, за словами колаборантів, кожна родина, яка впише своє прізвище у таблиці фанатів "русского мира", отримуватиме гуманітарку від "єдиної росії". Таких агітатори помічають як "ненадійних".
  • А от жителі, які прямо кажуть колаборантам, що підтримують Україну, попадають у каральні списки ФСБ. Їм слід очікувати візитів російських ординців для проведення "роз'яснювальних бесід".

росія не має підтримки на Запоріжжі

Всі ці заходи з придушення супротиву серед населення, а також спроби зібрати якомога більше паспортних даних українців, пов'язані з тим, що росія хоче сфабрикувати хоча б якісь докази "підтримки" анексії з боку жителів Запорізької області. У 2014-му році на Донеччині та Луганщині окупанти мали впевненість у тому, що хоча б невеличка частина місцевого населення піде на "референдуми".

Пропагандисти розуміли, що кількості колаборантів їм вистачить для створення картинки масовості. Здебільшого – завдяки малій кількості ділянок для голосування, які відкрилися.

Однак на тимчасово окупованому Півдні ситуація геть інша. Росіяни знають, що переконати у масовій підтримці анексії серед жителів Запорізької та Херсонської областей їм не вдасться навіть свого внутрішнього глядача. Тому вся їх робота націлена на створення фейків. Ймовірно, загарабники завозитимуть акторів з Криму та Донбасу, які вдаватимуть із себе "корінних жителів Запоріжжя".

Списки та паспортні дані місцевих мешканців потрібні загарбникам для того, аби показувати їх "міжнародним спостерігачам" з Еритреї, Абхазії та Осетії як перелік громадян, які отримали бюлетені для участі у "голосуванні".