Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії від 13 лютого. У відомстві звернули увагу на знімки від 7 лютого 2023 року, які вказують на те, що Росія, ймовірно, продовжила зміцнення оборонних укріплень у центрі Запорізької області, зокрема поблизу села Тарасівка.

Дивіться також Буря перед затишшям: чого очікувати від нового наступу Росії та чому Україна вимушена чекати

У планувальників російського вторгнення виникла дилема

"Станом на 8 січня 2023 року Росія встановила оборонні укріплення між містами Василівка та Оріхів Запорізької області", – констатують у розвідці.

У Британії наголошують, що попри оперативний фокус на центральному Донбасі, Росія як і раніше стурбована охороною кінцівок своєї розширеної лінії фронту.

Про це свідчить продовження будівництва оборонних укріплень у Запорізькій та Луганській областях та перекидання особового складу. Лінія фронту Росії в Україні становить приблизно 1288 кілометрів, а лінія фронту в окупованій Росією Запорізькій області – 192 кілометри,
– заявили в розвідці.

В огляді Британії йдеться, що великий український прорив на Запоріжжі серйозно поставив би під сумнів життєздатність російського "наземного мосту", що з'єднує Ростовську область Росії та Крим.

Крім того, успіх України в Луганській області ще більше підірве оголошену військову мету Росії захопити Донбас.

"Рішення про протидію якій із цих загроз віддати перевагу, ймовірно, є однією з головних дилем для російських планувальників", – резюмували в Міноборони Британії.

Росія за 2 тижні зазнала рекордних втрат

  • Росія, ймовірно, за попередні 2 тижні зазнала найбільших втрат від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Втрати окупантів збіглися у даті з початком нового наступу.
  • За даними розвідки Британії, середній показник втрат Росії за 7 днів становив 824 жертви на день. Це в чотири рази більше, ніж у червні – липні 2022 року.
  • Зростання російських втрат, ймовірно, пов'язане з браком підготовлених кадрів, координацією та ресурсів по всьому фронту.
  • Станом на 13 лютого в Україні вже ліквідували 138 340 окупантів. Тільки за минулу добу росіяни втратили 560 військових.