Утім, варто не самим відходити в ізоляцію, а навпаки добиватися того, аби світові спортивні організації змінювали правила. Таку думку 24 Каналу висловив політолог Микола Давидюк.

Читайте також Хочуть повного бойкоту: УАФ різко відреагувала на божевільне повернення росіян від УЄФА

"Хлопці тренувалися, мали приносити медалі, а тепер їх просто викидають. Ваше завдання блокувати Росію. Виганяти їх, а не себе. Я проти того, щоб не допускати наших спортсменів, але й не допускати Росію", – відзначив політолог.

Боротьба з окупантом у спорті

Микола Давидюк навів яскравий приклад, коли українська фехтувальниця Ольга Харлан відмовилася тиснути руку росіянці на чемпіонаті світу. Після певних ганебних рішень міжнародної федерації по відношенню до української спортсменки і публічного розголосу, організація переглянула правила. Відтепер традиційне рукостискання після поєдинку буде замінено на дистанційне вітання.

Микола Давидюк про рішення УЄФА і як боротися з росіянами у спорті: дивитись відео

"Харлан показала як треба робити в спорті. Наше завдання – переписати світовий спорт. Інше питання, що він корумпований. Це треба переписати, щоб спорт належав спортсменам, ідеї миру, сили, але благородної, а не "тушок" на полі бою в танках. Зараз спорт підігрує війні. І коли кажуть спорт поза політикою – це блюзнірство", – додав Микола Давидюк.

Що відомо про рішення УЄФА: основні деталі

  • УЄФА потроху починає повертати російських спортсменів на міжнародну арену. Це яскраво ілюструє рішення закінчити термін дискваліфікації для юнацьких російських команд U-17. УАФ закликала повернути заборону і не давати можливості представникам країни-агресора для участі у турнірах.
  • Також Українська асоціація футболу звернулася до інших міжнародних організацій і закликала бойкотувати змагання, де будуть представлені росіяни. Зокрема, Англія підтримала Україну і теж засудила рішення УЄФА.
  • Раніше президент УЄФА Александер Чеферін запевняв, що Росія не буде повернена до міжнародних змагань допоки в Україні триває повномасштабна війна.