Як пояснив очільник прес-галереї Сенату Джастін Вілсон, вони змушені були вдатися до такого кроку, оскільки в них акредитація не дається тим ресурсам, спонсором яких виступає держава, пише Politico.

За правилами прес-служби, акредитовані ЗМІ не можуть "діяти як агенти, або бути найнятими центральним, місцевим або закордонним урядом або їх представниками".

Відтак, за його словами жодна служба новин, що спонсорується якою-небудь державою, не входить до складу прес-галереї.

Також він додав, що Sputnik може оскаржити це рішення.

Читайте також: Прокремлівським журналістам заборонили вхід до штабу Макрона

Зауважимо, що Комітет при прес-службі, куди входять різні журналісти, що час від часу змінюють один одного, визначає, кому дістанеться пропуск, який дає доступ до різних будівель Капітолійського пагорба. Подібний пропуск часто дається перед постійною акредитацією при Білому домі та Верховному суді.

До слова, спеціальний кореспондент агентства Sputnik у Вашингтоні Ендрю Фейнберг на своїй сторінці в Facebook написав, що планує звернутися до адвоката, який спеціалізується на питаннях свободи слова.

Пропагандист також наголосив, що таке рішення є "найбільш абсурдною річчю, з якою він коли-небудь стикався за десятиліття роботи журналістом у Вашингтоні".