Про це 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. За його словами, російський шантаж вдався би, якби позиція європейських країн щодо підтримки України змінилася. Але реакція була зовсім іншою. Європа не лише продемонструвала єдність, але й наростила допомогу для України.

До теми Зникло світло не тільки в Україні: що сталося у Молдові

Шантаж не вдався, але Росія може готувати нові "випробування"

Як наголошує Фурса, ціни на газ дійсно підвищилися. Але доходи в російський бюджет у цій сфері впали практично в 10 разів. Утім, судячи з усього, окупанти хочуть і надалі "ставити палки в колеса".

Зараз росіяни розповідають чергову брехню, що Україна нібито краде газ, який йде до Молдови. При цьому в Кишиневі спростовують цю інформацію. Це може бути підготовкою до зупинення транзиту газу через територію України, що спричинить певні труднощі.

Поки газ в трубі є, нам набагато зручніше та ефективніше використовувати газотранспортну систему. Це набагато менше коштує і дозволяє зберігати певні обсяги газу для власного споживання. Плюс це набагато спрощує імпорт,
– зазначив Фурса.

Якщо транзиту не буде, то доведеться всю систему перелаштовувати, щоб вона працювала із заходу на схід, а не навпаки. Це технологічно можливо. Українські газовики вже робили такі експерименти. Але зрозуміло, що це створює додаткові труднощі та технічні ризики.

Фурса розповів, чи спрацював газовий шантаж Росії: дивіться відео

Зима буде непростою, але Україна її переживе

  • Як зазначив президент Володимир Зеленський, цьогорічна зима буде найважчою для всього світу. Вона також буде випробуванням для витримки єдності і здатності українців захистити себе та увесь світ, свободу та фундаментальні цінності.
  • Попри це, Зеленський вірить, що як Україна, так і Європа пройде цю зиму без російських енергоресурсів.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Альянс допоможе Україні пережити зиму. Він звернеться до представників країн НАТО з проханням збільшити нелетальну допомогу. Йдеться про паливо, зимове обладнання, медичне забезпечення та засоби боротьби із безпілотниками.