Про це йдеться у звіті Stratfor, оприлюдненому після того, як у мережі з’явилося нове відео з Буком, який імовірно збив пасажирський Boeing 777.

"У сукупності докази показують систему "Бук", яка рухається від російського кордону в бік Донецька 15 липня 2014 року, а потім рухається у напрямку на схід в другій половині дня 17 липня 2014 року, всього за кілька годин до того, як був збитий літак рейсу MH17", — йдеться в повідомленні.

Цьому відкриттю допоміг український журналіст Антон Павлушко.

"Два дні тому з'явилося відео, на якому БУК їде 17-го числа з боку Донецька через Макіївку. Я написав, як шукати з цього відео місце, де проїжджав "Бук"… І ось Stratfor перевірив вказаний квадрат і знайшов на супутнику фотографію тягача з "Буком", — розповів журналіст.

Нашли фотографии БУКа на спутниковых снимках У меня для России в пятницу 13-е еще одна неприятная новость. Был найден е...

Опубліковано Anton Pavlushko 13 травня 2016 р.

Нагадаємо, на початку травня британська журналістсько-експертна група Bellingcat встановила номер установки ЗРК "Бук", на якій під час її перебування на Донбасі в районі авіакатастрофи малайзійського літака МН17 була відсутня одна ракета.