У документі йдеться, що команда Bellingcat встановила, що 17 липня 2014 по контрольованій бойовиками території на сході України пересувалася самохідна вогнева установка (СОУ) комплексу "Бук-М1".

При цьому експертам також вдалося встановити, що цей "Бук", що потрапив на фото і відео на сході України 17 липня, ідентичний "Буку", присутнього в колоні 2-го дивізіону 53-й зенітно-ракетної бригади російської армії, що базувався під Курськом, в червні 2014 року.

Цей "Бук", що їхав з Курська, мав на борту цифри "3", "2" і нечитабельним цифру між ними, тому ми назвали його "Бук 3х2". Ця відсутня цифра ставала предметом різних теорій. У цьому розслідуванні ми спробували переконливо встановити "особистість" цього сумнозвісного "Бука", визначивши, що за цифра була у нього посередині номера,
— сказано у дослідженні.

Так, Bellingcat вивчили відмінні риси "Бука 3х2". Зокрема, це пошкодження бокового щитка гусениці; відмінність ковзанок (поєднання порожніх ковзанок і ковзанок зі спицями); вм'ятина на пластині в передній частині лівого борту; розташування кабелів, підключених до лафет пускового пристрою; білі позначки на обох бічних щитках гусениць; шрифт і відстань між цифрами; форма і розмір плям масла і кіптяви біля вихлопного отвору.

"Жодна з цих особливостей, взята окремо, не дозволяє досить переконливо встановити відповідність. Однак поєднання всіх цих відмінних рис є унікальним набором характеристик і може вважатися достатнім для однозначної ідентифікації",— кажуть експерти.

"Таким чином, 17 і 18 липня 2014 року на сході України була знята на фото і відео самохідна вогнева установка "Бук" під номером 332 російської 53-й зенітно-ракетної бригади, що базується в районі міста Курськ. На одному з відео цей "Бук", який ми раніше позначали як "Бук 3х2", рухається в напрямку центру району, звідки, за оцінкою Ради з безпеки Нідерландів, була запущена ракета, що збила MH17", — йдеться в дослідженні Bellingcat.

Раніше група Bellingcat у лютому повідомила, що "Бук", який збив літак MH17, доставили до українського кордону бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська.