Команда надіслала Нідерландам нову доповідь, у якій вказані імена російських військових, на їхню думку, причетних до аварії малайзійського Boeing під Донецьком.

У Bellingcat заявили, що до катастрофи причетні майже 20 російських військових.

Прямі докази того, управляли цим "Буком" в Україні російські військові або сепаратисти — відсутні, зазначено у доповіді.

Проте з урахуванням складності комплексу "Бук-М1", найімовірніше, що російські військові не просто передали вогневу установку "Бук" командирам сепаратистів, а й відправили з нею екіпаж (принаймні в якості інструкторів).

Аналітики вважають, якщо "Бук 3х2" мав російський екіпаж, то він напевно складався з військовослужбовців 53-ї зенітно-ракетної бригади, яка перебувала влітку 2014 року на кордоні з Україною.

В розділі "Командири 53-ї зенітно-ракетної бригади" викладена детальна інформація про структуру командування бригади і дивізіону, яке надало ймовірне знаряддя вбивства пасажирів MH17.

"Ми надали інформацію про 14 офіцерів 2-го дивізіону 53-ї бригади (частково приховавши їхні особистості), в тому числі про командирів розрахунків "Буків", які входили у цей дивізіон. Ми докладно розповіли про Сергія Борисовича Мучкаєва, командира 53-ї зенітно-ракетної бригади, а також його командування, яке стоїть вище, в тому числі про начальника ППО 20-ї гвардійської загальновійськової армії Олексія Золотова і начальника ППО Західного військового округу Андрія Коханова. При цьому відповідальність за вбивство пасажирів MH17 зі зброї, наданої російськими збройними силами і, ймовірно, керованого російськими військовими, в кінцевому рахунку несе Міністерство оборони Російської Федерації і Верховний головнокомандувач Збройними силами Росії Володимир Путін", — сказано в доповіді.

Читайте також: Батько загиблого над Донбасом австралійця написав Путіну викривального листа

Як відомо, катастрофа сталася 17 липня 2014 року. На борту перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.