Таку думку висловив російський філософ-росієзнавець Ігор Чубайс, який є рідним братом відомого політика Анатолія Чубайса, передає ресурс "Ділова Столиця".

Читайте також: Крим варто не лише повернути, а й виплатити компенсацію за збиток, – росієзнавець

"До складу Російської імперії входили і Фінляндія, і Польща... Але боротьба за правову державу, за демократію, за чесні вибори десь в Папуа-Новій Гвінеї не є дуже цікавою як для Кремля, так і для росіян. А Україну можна побачити у будь-якому дзеркалі та в кожному вікні. Нас переплетено занадто багатьма узами, і це не пропаганда, це реальність. Ось і вся відповідь. Я і сам жив в Україні 7 років: у Львові та в Одесі", – підкреслив фахівець.

У відповідь на те, що українці не дуже цікавляться, що відбувається, до прикладу, в Румунії, Молдові чи навіть у Польщі та й сама Росія цікавить їх лише через анексію Криму та війну на Донбасі, філософ зауважив, що "громадяни України стають суб'єктом політичного та економічного життя", тобто "тепер саме український народ вирішує, який курс йому прокладати".

Це почалося з Майдану та триває до цього дня. Ставши господарями у своєму будинку, українці активно обговорюють свої проблеми, і це цілком природно. Додам, що для становлення українського патріотизму, Путін своєю антиукраїнською політикою зробив набагато більше, ніж Степан Бандера. А оскільки йде неоголошена війна, взаємини не тільки між нашими державами, а й між нашими народами перебувають в найгіршому стані. І, все-таки, я б просив вас не забувати, що 15% росіян не є схильними до офіційної пропаганди. Ми дивимося в Україну з величезною симпатією та надією!
– підсумував Чубайс.