Про це 24 каналу розповів російський опозиційний політик Ігор Яковенко. За його словами, до багатьох проблем Путіна додається ще й криза в російській армії, де триває боротьба між кланами.

Зверніть увагу Життя без Путіна та бунт російських яструбів: про що цього тижня писали західні ЗМІ

Путін звинувачує в своїх поразках армію

Опозиціонер зазначив, що ситуація в Росії напружена, армія скептично ставиться до свого головнокомандувача, який розв'язав війну в Україні всупереч думці генералів.

Путін змусив генералітет воювати, але з цього нічого не вийшло – і не могло вийти в умовах протистояння з європейською державою – Україною – за якою стоїть увесь цивілізований світ. Але у своїх поразках Путін зараз звинувачує армію.

Зараз існує потужний конфлікт між Путіним і збройними силами Росії. Путінські опричники вже принесли "голову" одного генерала на таці своєму очільнику. Це не остання "голова", за якою вони полюють,
- мовить Яковенко.

"Зокрема Пригожин бігає за "головю" Бєглова – губернатора Санкт-Петербургу", – додав він.

Але керівництво російської армії не буде цього терпіти досить довго. Росія як імперія завжди мала відцентрові тенденції – в 90-ті роки був "парад суверенітетів", які в деяких випадках мали тенденції на остаточне відокремлення від Росії цілого ряду суб'єктів федерації, вважає політик.

Власні армії губернаторів

Яковенко зазначає, що Путін посилив цю ситуацію тим, що доручив губернаторам створювати власні армії – так звані "загони територіальної оборони". Але насправдіці угруповування можуть озброюватися, як армія.

Свого часу великі, серйозні бандитські угруповання "ДНР" і "ЛНР" називалися "народною міліцією", маючи на балансі серйозну зброю. За цією логікою, "загони територіальної оборони" губернаторів можуть мати все, що завгодно, навіть підводні човни.

"Все це свідчить про те, що країна є готовою до розпаду. Залишається тригер, гачок спуску і цей процес може зрушити", - резюмує політик.

Путін змусив російський генералітет воювати: дивіться відео

Про ситуацію в російських елітах: важливе

  • Російський опозиційний політик Марк Фейгін вважає, що у РФ можливий "двірцевий переворот" серед еліт: армія бере у свої руки владу, припиняє війну та передає приводить у Кремль іншу політичну силу. Але ймовірно, на зміну старої влади прийде той самий режим, який просто спробує примиритися із Заходом, завершити війну та послабити санкції. Не виключно, що згодом нові еліти можуть знову напасти на Україну.
  • Незадоволення Путіним російським істеблішментом посилюється. Військові невдачі та політичні прорахунки очільника Кремля змушують російські еліти замислюватися над його усуненням. Адже усі розуміють, що Путін помилився та програє. Тому головне питання - чи готові російські еліти залишатися з ним до кінця, враховуючи його погрози ядерною зброєю.
  • За словами радника голови Офісу Президента Михайла Подоляка, Росію вже почали тролити в ООН, але тепер тролити Путіна почав сам Пригожин, кажучи, що "Зеленський хоч і є президентом ворожої до Росії країни, але все ж він – твердий, упевнений у собі, прагматичний, симпатичний хлопець".