"Розстріл" полонених загарбників одразу підхопили російські пропагандисти, що почали звинувачувати Україну у порушенні законів ведення війни. Натомість фахівці з ISW вважають, що цей випадок хіба посилив розкол у Росії.

Читайте також У Макіївці – "бавовна": окупанти заявляють про пожежу на нафтобазі

Каталізатор подальшого розколу Кремля та пропагандистів

18 листопада у мережі оприлюднили відео, де один російський солдат починає стріляти в українських військовослужбовців. Це відбувається під час здачі групи росіян у полон.

Через це українська сторона відкрила вогонь у відповідь та знешкодила загарбників. Цей інцидент спровокував посилення сутичок між кремлівською верхівкою та роспропагандистами.

Річ у тім, що офіційні особи Росії почали звинувачувати Україну у нібито "скоєнні воєнного злочину". Натомість декілька відомих російських мільблогерів навпаки використали зміст відео, аби вкотре розкритикувати мобілізаційні практики в країні-агресорці.

Один з таких мільблогерів заявив, що відео з Макіївки є показовим прикладом, який показує, що мобілізованим новобранцям не вистачає військового духу та дисципліни. Його здивувала та кількість загарбників, які хотіли "піти в полон".

Розрив між мільблогерами, які критикують стрілянину в Макіївці, символізує російські військові невдачі, а використання Кремлем його для подальшої інформаційної операції проти українських військових може ще більше фрагментувати інформаційний простір,
– вважають аналітики ISW.

Зверніть увагу Кремль більше "не проти", що Зеленський президент: реакція ОПУ

Що думає Михайло Подоляк про "розстріл" полонених у Макіївці

  • Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк прокоментував 24 каналу випадок з Макіївки. Він наголошує, що це чергова пропаганда направлена на міжнародні організації.
  • На його думку, росіяни намагаються дискредитувати українську армію в очах громадськості, адже хочуть позбутися образу "антигуманної імперії з минулого". Зауважимо, що окупанти неодноразово скоювали воєнні злочини: катували цивільне населення, влаштовували масові розстріли мирних людей, знущалися з українських полонених тощо.
  • Радник глави ОП підкреслює важливість декількох ключових моментів: війна йде на території України, ніхто не скасовував протоколи здачі в полон, якщо росіяни виведуть свої війська з України – війна припиниться.

До теми – Російським полоненим показали відео із катуваннями українців: дивіться відео