Заяву фракції, яка має монобільшість у Верховній Раді, озвучив Давид Арахамія. Народні обранці прагнуть, щоб розстріляний український військовополонений отримав звання Героя України після завершення встановлення всіх обставин.

Читайте також Окупанти зухвало та жорстоко розстріляли українського полоненого: усе, що відомо про трагедію

Закликають покарати винних

У фракції підкреслили, що розстріл беззбройного воїна, котрий перед смертю сказав "Слава Україні", – черговий воєнний злочин Росії. Народні обранці наголосили на особливій цинічності ворога, який сам же і фільмував страту.

Ми схиляємо голови перед героїзмом патріота, який перед лицем жорстокого ворога проявив мужність і залишився вірним народу України й військовій присязі до кінця. Його подвиг залишиться назавжди в пам'яті українців,
– йдеться у заяві.

Народні обранці запевнили, що зроблять все можливе для того, щоб притягнути до відповідальності вбивць. Вони повинні бути покараними за цей нелюдський вчинок.

Також вони звернулися до світової спільноти, парламентів, урядів і міжнародних організацій. Їх закликають покарати країну-терористку та її керівництво. Притягнути їх до відповідальності за всі воєнні злочини, злочини проти людяності й акти геноциду, які росіяни вчинили проти українців.

Депутати від "Слуги народу" підкреслили, що планують спрямувати Володимирові Зеленському прохання. У ньому йтиметься про надання воїну, коли з'ясують всі обставини й ідентифікують його, звання Героя України, на жаль, посмертно.

Його подвиг – вираз незламності народу й українського війська. Героям Слава!,
– йдеться у заяві.

Убивство сколихнуло мережу

  • Зауважимо, що про цинічне та жорстоке вбивство українського військовополоненого стало відомо з соцмереж. Ними поширювалося відео, на якому видно, як беззбройного захисника стратили. По ньому відкрили вогонь після того, як він сказав "Слава Україні".
  • Його слова запустили флешмоб, який підтримали як звичайні цивільні українці, так і високопосадовці, політичні діячі, спортсмени та знаменитості.
  • До слова, це вивело гасло "Слава Україні" в топтренди твітера. Його згадок налічується кілька десятків тисяч.