Українців 6 березня сколихнуло чергове звірство, яке вчинили російські бійці. Вони вбили беззбройного українського військовополоненого. Глава МЗС України звернувся до Міжнародного кримінального суду з проханням.

Читайте також Окупанти зухвало та жорстоко розстріляли українського полоненого: усе, що відомо про трагедію

Знайти винних у вбивстві

Жахливе відео беззбройного українського військовополоненого, страченого російськими військами лише за слова "Слава Україні". Ще один доказ, що ця війна – геноцид,
– підкреслив Кулеба.

Він зауважив, що надзвичайно важливо, щоб Карім Хан негайно розпочав розслідування Міжнародного кримінального суду. За його словами, винні у скоєному повинні постати перед правосуддям.

Під час телемарафону Дмитро Кулеба зауважив, що це відео "абсолютно спустошує". За його словами, це лише дещиця того, що відбувається на фронті. Глава МЗС підкреслив, що в цьому відео квінтесенція усієї війни.

Він розповів, що цей ролик побачив під час зустрічі з партією Шольца. Очільник міністерства зізнається, що після побаченого було складно проводити перемовини. Водночас присутнім він розповів про звірства, які цього разу вчинила Росія.

Це відео про три речі. Перше: ідеться про геноцид. Людину вбили лише через те, що він – українець і любить свою країну. Друге: конкретно це вбивство – воєнний злочин, геноцидна війна; беззбройного військовополоненого застрелили. Третє: за це має бути покарання,
– підкреслив Кулеба.

Українська сторона надіється на розслідування, встановлення винних і притягнення їх до відповідальності.

Що відомо про моторошний злочин

  • Відео з убивством українського військовополоненого розлетілося мережею 6 березня. На ньому можна побачити, як наш захисник без зброї та проявів агресії був страчений росіянами. При цьому він курив останню сигарету та просто сказав "Слава Україні". Після цього по ньому цинічно відкрили вогонь окупанти.
  • Омбудсмен Дмитро Лубінець наголосив на тому, що розстріл українського військовослужбовця, котрий потрапив у полон, – порушення Женевської конвенції. Він уже надіслав відповідний ролик до міжнародних партнерів та колег-омбудсменів. Таким чином прагнуть підтвердити черговий воєнний злочин, скоєний Росією.
  • Тим часом Ігор Лачен і Сергій Стерненко звернулися до користувачів мережі. Вони попрохали їх активно поширювати відео з розстріляним військовополоненим. Це дозволить якомога більшій кількості людей дізнатися про злочинні дії країни-агресорки.
  • Тим часом у соціальних мережах запустився флешмоб "Слава Україні". Кожен українець продемонстрував свою позицію та нагадав, за що росіяни убивають наших громадян. До флешмобу долучилися політики, відомі люди, спортсмени та просто мирні мешканці нашої держави.