За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, після чергового військового провалу та втрат під Вугледаром у багатостраждальній 155 гвардійській бригаді морської піхоти стався локальний бунт.

Дивіться також Тинялися фронтом у пошуках командування: на Луганщині ЗСУ розбили батальйон мобілізованих

Розвідувальний взвод морпіхів потрапив у засідку, внаслідок чого із 12 осіб загинуло 7.

Еліта російських військ воює без зв’язку

  • Ті окупанти, які залишилися живими, та повернулися із завдання, з’ясували, що їх друзі могли б вижити.
  • Однак командування не забезпечило спецпризначенців зв’язком. На передовій та у штабі за допомогою БПЛА бачили, що морпіхи наближаються до місця засади, але не могли попередити їх про це.
  • То ж для елітних та "супернавчених" росіян зустріч із бійцями ССО стала неочікуваною, але незабутньою. Загарбники, які захоплювали Крим, пройшли бої на Донбасі у 2014-му, встигли побувати під Києвом та кілька разів отримували по зубах на донецькому напрямку, нарешті отримали квитки на концерт Кобзона.
  • Протистояти українським спецпризначенцям морпіхи не могли аж ніяк. На відміну від ССО здорової людини, росіяни не мали ані достатньої кількості тепловізорів, ані нічних прицілів. Цими "плюшками" були забезпечені лише двоє з цілої групи.
  • Крім того, тільки командир мав рацію та у теорії міг би зв’язатися із командуванням чи загонами підтримки. Однак через те, що цей виріб є китайським та не призначеним для використання на полі бою, жодного зв’язку в окупантів не було.
  • При чому стосується це як спілкування із зовнішнім світом, так і всередині групи.

Оскільки жертвам внаслідок такої "ефективної" розвідки цілком можна було запобігти, морпіхи почали у достатньо жорсткій формі дорікати своєму командуванню та звинувачувати його у саботажі. Спецпризначенці пообіцяли відмовитися виконувати задачі до тих пір, доки "всі п**ари не сядуть за ґрати", погрожували вбити "штабних щурів" та навіть звинувачували Путіна у тому, що той розв’язав цю "йо***у війну".

У своїй розмові з керівництвом морпіхи пригадали йому все: відсутність забезпечення, вкрай погані спорядження та інформування про можливу небезпеку під час спецоперацій.

Крім того, одні з найелітніших російських спецпризначенців звинуватили керівництво своєї армії у державній зраді. Адже за понад 8 років служби майже ніхто з розвідників в очі не бачив майже нічого з нового комплекту "Ратник", хоча за документами підрозділ забезпечений новітніми "аналоговнєтними" виробами.

Незадовго до загибелі купили рації, але не отримали

Що цікаво, у безглуздій смерті сімох спецпризначенців винні не лише самі "Ваньки", які пішли воювати на чужу землю, не лише їх командування, що відправило підлеглих на забій, але й ФСБшники.

До теми Так було в Сєвєродонецьку та Лисичанську: ISW спрогнозував наслідки наступу на Бахмут для Росії

Саме представники спецслужби країни-агресорки, які досі контролюють рух людей та товарів через кордон між так званою "ДНР" та Росією, не пропустили десяток замовлених у Китаї рацій. Призначалися вони саме тій групі морських піхотинців, половина з якої вже передислокувалася у пекло.

Морпіхи понад місяць тому за свої гроші купили собі радіостанції, адже воювати із вкрай обмеженим зв’язком вони більше не могли. Однак завдяки "реформам" у ФСБ та ставленню російського керівництва до анексованих територій як до чужої землі, вироби до адресатів не дійшли.