В Інституті з вивчення війни зауважили, що зусилля росіян навколо Бахмута – демонстрація того, що ворог не виніс уроків з попередніх кампаній. Тих, під час яких окупанти зазнали шалених втрат, щоб досягнути бажаного результату.
Читайте також Росія продовжить ракетні удари по Україні, а бойові дії взимку не зупиняться, – Білий дім
Кілька кілометрів за пів року
Як зазначають укладачі звіту, ворог продовжує зосереджуватися на цілях обмеженого оперативного чи стратегічного значення. Що ж стосується Бахмута, то ще з травня окупанти намагаються захопити населені пункти навколо нього.
Успіхів там противники за останні пів року досягнули дуже сумнівних. Їм вдалося просунутися лише на кілька кілометрів. І то за один раз. Водночас наступальні дії на Бахмут стали причиною тривалого виснаження живої сили та техніки ворога. Ба більше, це призвело до закріплення росіян у відносно незначних населених пунктах на тижні, а то й цілі місяці.
Ворог повторює сценарій Сєвєродонецька та Лисичанська
В Інституті зауважили, що відповідна схема нагадує спроби Росії захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ. Як зазначають аналітики, упродовж червня та липня наші військові дозволили бійцям країни-агресорки зосередити свої зусилля на цих населених пунктах, розташованих поблизу адмінмежі Луганської області. Містах, які мають обмежене як оперативне, так і стратегічне значення. І від цього захисники України отримували лиш вигоду, виснажуючи ворога.
Аналітики запевняють, що навіть у випадку, якщо українським військовим доведеться відійти з Бахмута, ворог не здобуде жодної перемоги. Адже на захоплення цього міста він витратить чимало своїх ресурсів. І всі ці втрати явно переважують будь-яку оперативну перевагу.
Водночас наступ росіян на Бахмут має ще одну перевагу для нас. Ворог концентрує поблизу населеного пункту надто багато зусиль, послабляючи інші напрямки. І це дозволяє ЗСУ продовжувати проводити контрнаступальну операцію.
Ворог дуже розчарується
За словами радника ОП Олексія Арестовича, росіяни втішилися, що їм вдалося зайти з Заходу Бахмута. Мовляв, це дозволить ворогові оточити місто. Але, переконаний він, окупантів невдовзі спіткає розчарування. Відповідну думку він озвучив під час ефіру з Марком Фейгіним.
Кудись вийти на напрямку Костянтинівка – Бахмут. Загалом, повторити трюк з Сєвєродонецьком і його відрізанням від траси. Здається мені, що чекає на них одне з найбільших розчарувань у житті. Для багатьох – останнє,
– зазначив Арестович.
Напередодні аналітики висловили припущення, чи зможуть росіяни оточити Бахмут. То за даними, які проаналізували в Інституті, шансів на це у ворога не так уже й багато. А все тому, що поблизу населеного пункту окупанти зазнають чималих втрат. Тож навряд чи їм вдасться швидко взяти його в облогу.
Варте уваги – Жданов проаналізував ситуацію на фронті: дивіться відео