Спростування Подоляка участі Кіри Рудик в переговорному процесі по "Азовсталі"

Про це розповів радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, в ЗМІ з'явилася цитата: "українська перемовниця Кіра Рудик розкрила деталі переговорів щодо "Азовсталі"". Вперше таке формулювання використало авторитетне видання The New York Times.

Читайте також: Будь-який Мінськ-2 – це відкладена війна, Зеленський на це не піде, – Подоляк

Радник зазначив, що це здивувало українських журналістів. Адже депутатки Кіри Рудик у переговорному процесі немає і ніколи не було. І його дивує, коли така інформація з’являється на шпальтах провідних видань.

Мені цілком зрозуміла природа подібної "інформації". Адже без утаємниченого натяку від самого депутата під час найкрутіших "переговорів" у столичних барах з іноземним журналістом такі казуси не трапляються. Людина відверто прибрехала, видаючи себе, як мінімум, за місцевого Бонда, який бере участь у всіх ключових подіях. Зрозуміло, разом зі своїм фетиш-автоматом,
– сказав Подоляк.

За його словами, він не розуміє для чого це роблять. У нього є кілька риторичних питань до Рудик: "Хочеться хайпанути на гучній темі "Азовсталі"? Хочеться заробити політичних балів та додати собі ваги? Невже немає розуміння, що будь-які подібні заяви лише шкодять крихкому процесу в такий відповідальний момент?".

"Тому проста пропозиція до всіх, зокрема до "берегині автомата" Рудик: будь ласка, закінчуйте свої pr-перформанси, бо це дуже шкодить і переговорним процесам, і ефективному управлінню під час війни. А також виставляє країну в дивному вигляді в очах світової медійної спільноти" – додав радник.

Позиція Кіри Рудик

В коментарі для "Української правди" Кіра Рудик також підтвердила, що не бере участі в цьому переговорному процесі. І, за її словами, в статті The New York Times про це не вказано. Але насправді в матеріалі її підписують так: Kira Rudik, a member of parliament and leader of the Holos party, involved in negotiations about Azovstal, said on Tuesday afternoon (переклад: про це у вівторок вдень повідомила народна депутатка, лідерка партії "Голос" Кіра Рудик, яка бере участь у переговорах щодо "Азовсталі").

Після багатьох запитів ЗМІ, повідомляю, що я не беру участь у перемовинах щодо евакуації заручників з "Азовсталі". Мало того, в статті Нью-Йорк Таймс про це нема ні слова,
– сказала депутатка.

Також вона закликала максимально обережно поводитись з інформацією.