Таке рішення сьогодні ухвалила румунська Вища рада національної оборони під час засідання на чолі з президентом країни Клаусом Йоганнісом. Рішення опублікували на сайті президента.

Дивіться також Топитимуть російський флот і носії ядерки: для чого Україні літаки Super-Etendard від Аргентини

Румунія передає Patriot

Враховуючи значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих нападів Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, в тому числі на безпеку Румунії, у тісній координації разом із союзниками члени Ради вирішили подарувати Україні систему Patriot,
– йдеться у заяві.

Як пише Reuters, країна також обговорить із союзниками заміну цієї системи на аналогічну для себе.

Президент України Володимир Зеленський вже подякував Румунії та румунському президенту Клаусу Йоганнісу за рішення щодо передачі Україні комплексу Patriot.

Цей важливий внесок зміцнить наш повітряний щит і допоможе нам краще захистити наших людей і критичну інфраструктуру від російського повітряного терору. Я ціную сильне лідерство Румунії та принципову підтримку України,
– написав він.

Варто згадати, що за данними ЗМІ, перед засіданням Ради нацоборони президент Румунії Клаус Йоганніс отримав доповідь Міноборони, в якій йдеться про те, що зараз невдалий час для відправки системи Patriot в Україну. Раніше міністр оборони Анджел Тилвар неодноразово виступав проти такого рішення, оскільки він вважає Patriot "незамінним для захисту національної території".

Йоганніс зняв кандидатуру на пост генсека

Крім того, президент Румунії Йоганніс заявив, що він відкликає свою заявку на лідерство в НАТО, а Вища рада оборони країни підтримає прем’єр-міністра Нідерландів Рютте на посаді генсека Альянсу.