Мова йде про наказ МВС України №715 від 16 серпня 2012 року про набуття громадянства. Серед переліку документів, які подаються для встановлення належності до громадянства України, є Форма 19. Саме в ньому міститься частина "Під судом та слідством на території іноземних держав не перебуваю", яку і просить визнати незаконним Саакашвілі. Відповідний позов він подав до Окружного адміністративного суду міста Києва, який і відкрив провадження.

Читайте також: Саакашвілі нагадав про слова, після яких його позбавили громадянства

Варто додати, що частина "Під судом та слідством на території іноземних держав не перебуваю" є також у Зразку 8 та Зразку 24.

Судове засідання призначено на 4 грудня.

Нагадаємо, 27 липня в Адміністрації Президента підтвердили, що Міхеїла Саакашвілі було позбавлено українського громадянства. А 1 серпня з’явився відповідний указ за підписом президента Петра Порошенка.

Підставою для позбавлення Саакашвілі громадянства в Адміністрації Президента назвали неправдиві дані у заповненій анкеті Михайла Саакашвілі. Мовляв, він приховав інформацію про кримінальні провадження, відкриті проти нього у Грузії.

На початку жовтня Міхеїл Саакашвілі звернувся до Державної міграційної служби із проханням надати йому додатковий захист і політичний притулок.

1 листопада Державна міграційна служба України відмовила лідерові "Руху нових сил" Міхеїлові Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем. Через це він вирішив судитися з Міграційною службою.