Відповідне рішення прийняв начальник Мостиського прикордонного загону. Відповідну інформацію оприлюднив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: На Луценка завели справу за скаргою Саакашвілі – документ

При цьому на думку Державної прикордонної служби, дане рішення повністю відповідає вимогам чинного законодавства України. Відомство зазначає, що 12 лютого була здійснена "реадмісія Міхеїла Саакашвілі за стандартною процедурою", оскільки він незаконно перебував на території України після рішень судів.

Адвокати політика планують оскаржити це рішення, адже вважають його незаконним.

Заборона на в’їзд на територію України для Міхеїла Саакашвілі діятиме до 13 лютого 2021 року.

Читайте також: "Погано для України": як Захід реагує на епопею зі Саакашвілі

Нагадаємо, 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану "Сулугуні" в Києві, затримали там Саакашвілі і відправили його чартерним літаком у Варшаву. У ДПСУ пояснили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.