Таку думку сайту "24" висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

За словами політолога, Саакашвілі показує – "захотів штурмувати – штурмую. Я збираю людей на акції, а ти (Порошенко) не можеш". При цьому, підкреслює Небоженко, якщо в Саакашвілі щось не вдається, то він намагається уникнути відповідальності. Зокрема, заявляє, що не писав листа Порошенку і не штурмував Жовтневий палац, це начебто хтось інший. Так само, говорить експерт, поводиться і Порошенко.

При цьому фахівець звертає увагу, що ніхто з представників БПП не виступив на особистий захист Порошенка. Це тому, вважає Віктор Небоженко, що все концентрується навколо однієї людини, а не зміні системи, і БПП розуміє, що після втечі Януковича його фракція залишилася в парламенті. І вони у разі чого теж залишаться.

"Протести зосереджені на особистості, яка хотіла бути єдиною на виборах президента, а тепер стала єдиним джерелом протестів. Хоча сьогоднішня опозиція крихка і не має єдиної платформи, все направлено в сторону Порошенка, і для нього це дуже небезпечно. І для Саакашвілі важливо, щоб протести тривали. А це тільки в разі, якщо він висуватиме нові претензії, або, якщо влада почне протестувати сама, зокрема, проводити арешти. Арешти – це мрія Саакашвілі,
– наголошує Віктор Небоженко.

На думку політолога, якщо 10-15 осіб з оточення Саакашвілі потраплять в глибоко корумповані суди, де Адміністрація Президента не платитиме по 100 тисяч доларів за правильне рішення, то ці суди залучать до себе другу хвилю, які будуть не за Саакашвілі, а за справедливість.

Нагадаємо, 17 грудня, у Києві відбувся "Марш за імпічмент", одним із ініціаторів якого був Міхеїл Саакашвілі. За інформацією правоохоронців, участь у заході взяли близько 2 тисяч осіб. Учасники мітингу вирішили організувати у приміщенні Міжнародного центру культури та мистецтв (колишній Жовтневий палац) свій штаб, відтак спробували туди прорватись. Але правоохоронці спробували їм завадити це зробити, і у результаті спалахнули сутички.

Читайте також: Операція "Саакашвілі": провал влади чи новорічний тайм-аут?