Вранці у Шевченківському районі Києва лунали постріли. Спочатку інформація з'явилася у ЗМІ, а потім і дружина казахського журналіста Айдоса Садикова підтвердила, що на її чоловіка скоїли замах.

Дивіться також 18-річний одесит пограбував жінку, аби уникнути мобілізації

Початок розслідування

За фактом замаху на умисне вбивство громадянина Казахстану Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування.

Попередньо, слідчим вдалося з'ясувати, що невідомий підійшов до автомобіля, в якому перебували Садиков разом із дружиною, здійснив постріл у чоловіка, після чого втік.

Замах стався неподалік будинку, де мешкає подружжя.

Відомо, що потерпілий разом з дружиною, теж журналісткою, мешкають в Україні з 2014 року та мають статус біженців.

Наразі чоловік перебуває у лікарні у важкому стані. Його дружина поранень не отримала. Водночас нападника на казахського опозиціонера ще шукають.

У Києві намагалися вбити казахського журналіста / Фото поліція, прокуратура

Хто такий Айдос Садиков


Журналіст і опозиціонер Айдос Садиков відомий критикою президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва. Садиков звинувачує Токаєва у проросійській позиції. Подружжя Садикових ведуть youtube-канал Бәсе, де висловлюють свої погляди. Останнє відео на каналі вийшло сьогодні, 18 червня, 2024 року. У ньому журналіст називає чинного лідера Казахстану "маріонеткою російського впливу".
У 2014 подружжя було вимушене виїхати в Україну через кримінальне переслідування дружини Айдоса Наталії. Колишній депутат парламенту звинувачував її у наклепі.
Раніше Садиков відсидів у в'язниці два роки за сфабрикованою, як він сам вважає, справою про "хуліганство".
Восени 2023 року Айдос та Наталія Садикови були оголошені казахською владою в розшук за звинуваченням у розпалюванні ворожнечі.