Конференція розпочалась сьогодні, 4 липня. Вона триватиме 2 дні. Це масштабний захід, на якому українська сторона представить план відновлення України, спробує налагодити нові партнерства й отримати нову взаємодію між країнами та містами.

До теми Вроцлав виділить 1 мільйон євро на створення реабілітаційного центру у Львові

У Львові створять екосистему реабілітаційного центру "Незламні"

На пресконференції виступатиме мер Львова. Під час свого виступу Садовий розповідатиме про роль міста у перемозі та про створення екосистеми "Незламні".

Сьогодні-завтра разом з українською делегацією на чолі з Прем'єр-міністром працюємо на міжнародній донорській конференції в Лугано, Швейцарія… Вперше після 24 лютого поїхав зі Львова і України. Дуже незвичне відчуття. На перетині кордону мимоволі відчуваєш себе втікачем. Попри те, що вдома війна на цьому форумі нам усім треба бути особисто. Я б сказав, саме тому, що вдома війна, ми маємо ці 2 дні тут відпрацювати наповну, щоб не втратити жодної можливості для України,
– розповів мер Львова Андрій Садовий.

Хто ще виступатиме на конференції у Лугано

У Міжнародній конференції з питань відновлення України особисто візьме участь Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Також там виступатиме президент України Володимир Зеленський, який звернеться до учасників через відеозв'язок. Там виступатиме і міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. У своєму виступі на конференції Трасс заявить, що Велика Британія позиціюватиме себе як ключового партнера України в процесі відновлення.

До слова, проведення цієї конференції запланували ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Лише вона повинна була розглядати прогрес у реформуванні в Україні. Але тепер учасники зосередяться на планах повоєнної відбудови. Конференція має стати поштовхом створення міжнародної платформи з відбудови України.

До теми – Німеччина обговорює гарантії безпеки для України з союзниками: дивіться відео