Садовий заявив, що після початку сміттєвої блокади, його запросили у Адміністрацію президента і запропонували підписати угоду, яка розв’яже сміттєву блокаду.
"Якщо б ми підписали цю угоду, то "Самопоміч" б припинила своє існування і фракція у парламенті мала б працювати зовсім у іншому ракурсі, як би це було вигідно БПП і тим людям, які на це все впливають", – сказав Садовий на брифінгу під Адміністрацією президента 8 лютого.
Читайте також: Сміттєпереробний завод у Львові: хто та чому прагне зірвати його будівництво
В оприлюдненому тексті угоди не згадані жодні прізвища чи назви, але з контексту зрозуміло, що мова йде про Петра Порошенка ("Сторона 1"), партію БПП "Солідарність" ("Партія Сторони 1") і Андрія Садового ("Сторона 2").
"1. Сторона 2 не здійснює будь-яких дій, висловлювань, що мають негативний характер щодо Сторони 1, Партії Сторони 1 та не підтримують у таких діях інші сили.
2. Сторона 2 публічно підтримує Сторону 1.
[…]
4. …Сторона 2 забезпечує результативне голосування за законопроекти вказані Стороною 1 не менше ніж 26 депутатами Сторони 2.
[…]
6. Сторона 1 забезпечує підтримку у вирішенні утилізації ТПВ у місті Львові та всіляко сприяє у питанні облаштування нового полігону та питань пов’язаних з цим».
Текст угоди, яка, за словами Садового гарантувала б зняття сміттєвої блокади зі Львова у 2016 році
"Чому роблю це (оприлюднюю угоду, – ред.) зараз? На жаль, Адміністрація президента запустила новий виток протистояння. На цей раз представник президента на Львівщині офіційно оголосив, що зробить все можливе, аби заблокувати будівництво сміттєпереробного заводу. А це, нагадаю, міжнародний проект, де задіяні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), підписані міжнародні угоди і відбувся перший етап тендеру на вибір підрядника за участі провідних компаній світу", – написав Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook.
Андрій Садовий оприлюднив угоду від Адміністрації Порошенка: дивіться відео з місця події
Що таке сміттєва блокада Львова? У травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі сталася масштабна пожежа. Під завалами сміття загинуло троє рятувальників, які намагалися приборкати вогонь. Після трагедії сміттєзвалище закрили. Унаслідок трагедії Львів і ще 4 райони області не мали куди вивозити сміття, тож міська та обласна влади підписали з мерами 19 міст Львівщини меморандум, який передбачав утилізацію сміття впродовж двох років на полігонах області. Проте, на ділі розпочалась масштабна сміттєва блокада.
У лютому 2019 року голова ЛОДА Олег Синютка зустрівся з мешканцями Знесіння (район у Львові), що виступають проти будівництва, та заявив, що скерує звернення Міністерство екології щодо неможливості його будівництва. Відтак, фактично перед стартом будівництва заводу голова ЛОДА намагається заблокувати реалізацію проекту.