Президентка Швейцарії Віола Амгерд вважає, що Росія повинна бути присутньою на саміті щодо формули миру. До слова, цю зустріч ініціює Україна.

Дивіться також Український дім став найкращим павільйоном в Давосі, – Politico

Швейцарія контактує з Росією

Політикиня натякнула, що її держава певним чином підтримує контакт із Росією. Вона наголосила, що Швейцарія "розмовляє зі всіма".

Росія, ймовірно, не буде присутня, але водночас ми прагнемо до діалогу з усіма іншими,
– сказала вона.

За її словами, саміт має відбутися якнайшвидше і вже цього року. Наразі невідомо на якому рівні він відбудеться. Амгерд сказала, що існує ризик, що зустріч організувати не вдасться, однак, якщо Швейцарія не докладе зусиль, то він точно не відбудеться.

Саміт має запустити процес

Водночас вона сказала, що не варто очікувати, що після зустрічі вже буде конкретний план дій. За словами Амгерд, досягненням буде навіть просто запустити мирний процес.

Вона вважає, що участь має взяти широке коло держав. Зокрема, представники Глобального Півдня, такі як ПАР, Індія, Бразилія і Саудівська Аравія – і, по можливості, Китай.

Які країни на цьому саміті прагне побачити Київ

  • Президентка Швейцарії заявила, що її країна готова організувати саміт лідерів держав щодо формули миру Володимира Зеленського. Віола Амгерд запевнила, що Берн підтримує процес миру.
  • За її словами, групи з України та Швейцарії одразу почнуть цим займатись. І Берн вже призначив людину, яка буде працювати над цим.
  • За словами президента, Україна відкрита щодо всіх країн світу, які поважають наш суверенітет та територіальну цілісність. Він додав, що на зустрічах радників, зокрема, під час останньої у Давосі, було 83 країни. За словами президента, важливо, щоб лідери цих країн були на саміті.