Про це розповів радник голови ОПУ Олексій Арестович у стрімі на ютуб-каналі "Фейгін Live", повідомляє 24 канал. Він зауважив, що заяви генсека Альянсу Єнса Столтенберга охопили ключові речі, і хоч вони і звучать як мантра, це зовсім не так.

Зверніть увагу "Двері – відчинені": Столтенберг наголосив на майбутньому членстві України в НАТО

У НАТО висловили чітку позицію

Особливо це помітно, зважаючи на контекст, який більше ніж місяць існував довкола цього саміту – про те, що НАТО та Захід нібито втомилося від України, нас хочуть здати, партнери конфліктують через Україну і так далі.

Однак насправді колективна думка НАТО, озвучена Столтенбергом, виявилася зовсім не такою. Арестович виокремив основоположні тези:

  • Україна вступає до НАТО після закінчення конфлікту,
  • підтримка України Альянсом непохитна і буде розширена,
  • військова підтримка Фінляндії та Швеції, які ще не вступили у НАТО, гарантована і на етапі транзиту,
  • союзники ніколи не визнають незаконну анексію українських територій,
  • Росія здійснює воєнні злочини.

Усе, всі оцінки дано, всі перспективи висвітлено. Тож життя прекрасне для нас, і дуже сумне для тих, хто з нами воює,
– підкреслив Арестович.

Він додав, що це у жодному разі не є просто черговими заявами. Вони можуть здаватися такими, бо вони лунають протокольними фразами, які є обмеженими і завжди формулюються за певними канонами, але насправді – це гранично конкретні слова.

Про переговори не йдеться

Радник голови Офісу Президента також підкреслив, що у контексті України на саміті не пролунало слова "переговори", хоча про них та те, що Захід нібито шантажуватиме Україну у випадку відмови, також багато говорили останнім часом.

Ба більше, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 29 листопада також виступив із заявою, і сказав, що будь-яке припинення вогню чи перемир'я – це підсилення Росії та ослаблення України.

"Ми даємо шанс людожерові, який поглинає чужі території та вбиває цивільних людей, масово завдає страждань мирному населенню, даємо шанс легітимізувати це",
– зауважив Арестович.

Адже Путін вважає, що можна повоювати, нав'язати свою присутність, через якийсь час зафіксувати умовні "Мінські домовленості", і таким чином виправдати свої злочинні дії та знову стати договороспроможним.

Але ж ні, це неможливо. І про це заявив не хтось інший, а саме Штайнмаєр, який колись придумав формулу, яка нав'язувала Україні фактично напівздачу під тиском Європи та Росії одночасно.

Арестович підкреслив – усе це вказує на те, що ситуація змінюється радикально. Це дуже конкретний меседж – жодні перемовини з Росією не розглядаються, це навіть не тема для обговорення.

Натомість тема дуже проста – підтримка України в ключових питаннях, починаючи з надання тактичних озброєнь та конкретної військової техніки для конкретних потреб, закінчуючи стратегічними заявами про захист і підсилення української інфраструктури, а також визначеністю у суперстратегічному питанні вступу України до НАТО.

Олексій Арестович прокоментував результати саміту НАТО в Бухаресті: дивіться відео

Яку зброю можуть надати Україні за результатами саміту НАТО

  • Російський публіцист з Вашингтона Андрій Піонтковський вважає, що саміт НАТО в Бухаресті – дуже обнадійливий.
  • Він зауважив, що слова Столтенберга справді відображають настрій у Альянсі, і в такій атмосфері будуть узгоджуватися важливі рішення.
  • Так, на думку Піонтковського, є три способи зупинити російські злочини в Україні, і це – системи ППО для захисту, ракети ATACMS як зброя стримування, а також танки та літаки для наступу.