НАТО візьме на себе координацію та надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки. Це не зробить Альянс частковим учасником конфлікту, але посилить самооборону України. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Читайте також Чи увійде Україна в НАТО в найближчі 10 років: Столтенберг поділився своїми очікуваннями

Що Столтенберг очікує від саміту

Генсек Альянсу очікує, що союзники підтвердять плани надати 40 мільярдів євро військової допомоги для України на наступний рік. Країни-члени НАТО можуть розділити забезпечення військової підтримки відповідно до розміру свого ВВП.

Також під час саміту союзники можуть оголосити про передачу нових пакетів допомоги.

Я очікую, що союзники нададуть додаткові системи ППО, системи та боєприпаси, а також інші можливості. Очікується більше двосторонніх безпекових угод з Україною,
– сказав Столтенберг.

Керівник НАТО зазначає, що окремим пунктом стане поглиблена військова оперативна сумісність між ЗСУ та військами НАТО. Навчання відбуватимуться у Спільному аналітично-навчальному та навчальному центрі НАТО в Польщі.

Ми також працюватимемо разом над розбудовою оборонної промисловості України та поглибленням нашої співпраці у сфері інновацій. Уся робота, яку ми проводимо разом, робить Україну сильнішою, більш сумісною та краще, ніж будь-коли, підготовленою до приєднання до нашого Альянсу,
– підсумував генсек НАТО.

Раніше Столтенберг також заявив про очікування, що Орбан обговорить "дискусії, які мав у Москві" на саміті НАТО. Генсек наголосив, що Орбан не представляє НАТО на двосторонній зустрічі з Путіним, а лише – свою країну.