Саміт Україна – ЄС: на чому наголошував Зеленський

Відео промови Володимира Зеленського пресслужба ОПУ транслювала в прямому ефірі. Про це повідомляє 24 канал.

До теми Відеоконференція Саміту Україна – ЄС: дивіться відео

Президент зазначив, що цей саміт став першим живим самітом України з країнами-партнерами від початку пандемії коронавірусу.

Зеленський наголосив, що фундаментом відносин України та Євросоюзу є спільні цінності – демократія, верховенство права, гендерна рівність, повага до прав людини.

Боротьба з коронавірусом

Україна обговорила з ЄС поточну ситуацію з коронавірусом. Зеленський подякував Євросоюзу за підтримку в цьому питанні. Український лідер додав, що вакцина проти COVID-19 має стати глобальним надбанням усіх країн.

Війна на Донбасі

Зеленський наголосив, що європейські партнери високо оцінюють зусилля України в імплементації мінських домовленостей. А також вкотре закликають Росію припинити агресію на Донбасі.

Я також отримав запевнення, що санкції Європи будуть діяти до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України,
– додав президент.

За його словами, на саміті також обговорили питання порушення окупантами прав людини у Криму.

Динаміка законодавчих змін в Україні

Зеленський розповів, що Євросоюз позитивно відгукується про законодавство, яке протягом останнього року прийняли в Україні – про банки, ринок землі, децентралізацію, старт роботи Вищого антикорупційного суду.

Безвізу нічого не загрожує

Європейські партнери також запевнили, що безвізовому режиму України нічого не загрожує,
– заявив лідер України.

Він також додав, що Україна виконує усі необхідні критерії ЄС. А коли ситуація з пандемією покращиться, українці знову зможу планувати подорожі в Європу.

Угода про спільний авіаційний простір

Її Україна та ЄС підпишуть на початку 2021 року.

"Що стосується вільного авіаційного простору, то скажу вам чесно, мене запевнили сьогодні колеги, що на початку наступного року ми, нарешті, це зробимо", – сказав президент.

Санкції проти РФ за Навального

Зеленський також зазначив, що Україна готова приєднатися до можливих санкцій ЄС проти РФ через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Однак після остаточних висновків з німецької сторони щодо інциденту.

Володимир Зеленський і Шарль Мішель на саміті Україна – ЄС: дивіться відео

Які угоди підписали на саміті

  • За результатами саміту представники підписали низку фінансових угод між Україною та ЄС. Зокрема, вони стосуються підтримки Донбасу, громадянського суспільства та пом'якшення наслідків кліматичних змін.
  • Три угоди сторін передбачають виділення Україні 60 мільйонів євро.