"Мешканці прифронтових територій останніми днями виходять з протестами проти відведення військ. Жителі Станиці Луганської, Волновахи, Золотого, Петровська сьогодні бояться, що після відходу українських військ ці території, а також усі інженерні споруди, стратегічні об’єкти, будуть захоплені російськими найманцями, а населення опиниться в полоні бойовиків", – заявив народний депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Семен Семенченко.

За його словами, спроби виконання попередніх Мінських домовленостей призвели до великих втрат наших військових та здачі українських території бойовикам.

"Два роки тому були підписані Мінські домовленості. Ми до цього часу не знаємо, хто укладав домовленості про створення так званого "зеленого" коридору смерті в Іловайську. Далі було Дебальцево та інші. Мінські домовленості, внаслідок яких ми втратили 5 тисяч кілометрів своєї території і всі "сірі", так звані буферні зони, були захоплені російськими найманцями", – наголосив депутат.

Народний депутат фракції "Самопомочі" Тарас Пастух озвучив запитання до президента:

– Хто і кого уповноважував вести від імені нашої держави переговори з досягнення будь-яких домовленостей в частині втрати нашої території на Сході?

– На підставі яких законодавчих актів ці особи діють і ставлять свої підписи на документах, які потім російськими телеканалами ретранслюються по всьому світу як визнання Україною внутрішнього громадянського конфлікту, а не війни із Росією?

– Хто дав команду нашим Збройним силам залишати свої позиції?

"Ми бачимо цілий ряд порушень Конституції та Кримінального кодексу при підписанні Мінських домовленостей. Тому також звертаємось до Генеральної прокуратури із заявою про вчинення злочину за статтею 353 "самовільне присвоєння владних повноважень", – повідомив Тарас Пастух.

У фракції заявляють: сьогодні потрібно гарантувати безпеку громадян України і не залишати людей наодинці з російськими бойовиками, а також не допустити подальшої втрати українських територій.