Хто його встановив, наразі не відомо. Про це повідомили на сайті BBC.

Цікаво Батько сучасного фастфуду: у Помпеях розкопали стародавній трактир – захопливі фото

Досконалий акт непокори

Місцеві жителі в захопленні від загадкового об'єкта. Джош Аккерман, який опублікував у Twitter фотографії нового моноліта, вирушивши на пробіжку різдвяним ранком і виявив його.

У якомусь сенсі я відчував, що моноліт з пряників повністю показує химерність цього міста, і я подумав, що він прекрасно демонструє причини, через які я люблю Сан-Франциско,
– поділився Аккерман.


Джош Аккерман виявив моноліт / Колаж 24 каналу

Багато жителів міста називають моноліт досконалим актом непокори Сан-Франциско.

Реакція влади

Місцева влада уже заявила, що об'єкт залишиться на своєму місці, поки печиво не розсипеться. Про це сказав генеральний менеджер міського департаменту відпочинку і парків Філ Гінзбург.


Загадковий моноліт із пряників / Фото Джоша Аккермана

Невідомий моноліт: що відомо

  • Вперше невідому металеву конструкцію у формі обеліска висотою приблизно 3,6 метра знайшли в пустелі штату Юта під час планового польоту гелікоптера, який здійснювали для моніторингу популяції диких баранів у регіоні.
  • Через 9 днів моноліт загадково зникнув, а пізніше його виявили на вершині гори у Каліфорнії. У день зникнення також стало відомо про знайдений схожий моноліт у Румунії.
  • Конструкцію знайшли на пагорбі поблизу міста П'ятра-Нямц, що на північному сході країни. Між знайденими обелісками знайшли невелику різницю у висоті та поверхні об'єкту — якщо у США він мав гладенькі стінки, то у Румунії був ніби помальований колами.
  • Згодом американська артгрупа The Most Famous Artist заявила, що стоїть за створенням та розміщенням загадкових монолітів у США. Доказів цього небагато (крім заяв самих художників), однак усім охочим вже пропонують придбати свій моноліт за 45 тисяч.