Про це 24 Каналу розповів політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. За його словами, сумнівно, що ракетна та ядерна галузь будуть сильним ударом для російського бюджету на цьому етапі.

До теми ЄС розглядає санкції для резервного фонду Росії, – Bloomberg

Європа потроху досягає енергонезалежності від Росії

Як раніше зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, саме обмеження на ціноутворення на російські енергоносії стало підставою для серйозного зменшення доходів до російського держбюджету.

Клочок запевнив, що зараз Європа поступово виходить з енергозалежності від Росії, що якраз б'є по доходах у бюджет. Раніше через монопольне становище Росія могла спекулювати та провокувати різкий ріс цін на енергоносії. Санкційна політика допомогла збити Росію з такої позиції.

Зараз ЄС намагається вирішувати проблеми, які сам собі створив. Що стосується санкцій проти ядерної енергетики… Важливіше все ж таки було обговорити подальше обмеження ціни на газ. Це було б супер. Коли енергозалежність буде менша в рази, тоді можна буде говорити про санкції проти ядерної енергетики, – вважає Клочок.

Клочко прокоментував можливі санкції ЄС проти Росії у 10 пакеті: дивіться відео

На думку Клочка, Європа поступово ставатиме ще більш енергонезалежною від Росії. Це згодом допоможе вводити санкції проти інших галузей окупантів. Адже ситуація із енергоносіями буде повністю стабільна.

Окрім того, санкції щодо банків, які запроваджує ЄС, досить сумнівні. Адже поки хоча б один російський банк буде підключений до системи SWIFT, доти будь-яка країна легко зможе проводити платежі в Росію.

"Росатом" може знову уникнути санкцій

  • Європейський Союз готується запровадити 10 пакет санкцій проти Росії. 15 лютого представники країн обговорюють ці обмеження.
  • За даними західних ЗМІ, Євросоюз навряд чи запровадить санкції проти російського "Росатому". Кілька країн виступають проти того, щоб компанія потрапила до списку санкцій.
  • Раніше Володимир Зеленський напряму закликав лідерів ЄС запровадити санкції проти "Росатома". Адже вона відповідальна за окупацію ЗАЕС й взяття в заручники працівників станції, а також депортацію їх дітей до Росії.