Завдяки втручанню Посольства України в США проблему вдалося оперативно виправити. Водночас наразі компанія очікує звіту щодо блокування, щоб такі ситуації не виникли у майбутньому.

Дивіться також Домен UKR․NET із невідомих причин був відключений реєстратором доменних імен

Блокування домену

Вночі 7 березня близько 1:35 раптово був заблокований домен UKR․NET. Як повідомив реєстратор, блокування відбулося через наявність на порталі трьох матеріалів, публікація яких заборонена ухвалою Вищого суду штату Каліфорнія округу Лос-Анджелес.

Команда UKR․NET з другої години ночі намагалася з’ясувати обставини блокування. Одразу під'єднався один із власників бізнесу, підприємець із Кремнієвої долини і він вів комунікації зі службою підтримки реєстратора.

Вже по закінченню робочого дня у США, компанія повідомила, що блокування домену UKR․NET має юридичні підстави, тому потрібна юридична команда, яка зможе приєднатися лише наступного робочого дня.

Оскільки команда розуміла, що вранці мільйони користувачів не зможуть працювати зі своєю поштою та читати новини, власник компанії UKR․NET звернувся за допомогою до Надзвичайного і Повноважного Посла України в США Оксани Маркарової. Щойно почався робочий день, вона одразу запросила всю інформацію та почала діяти.

З початком нового робочого дня в США, о 16:15 за київським часом, представник реєстратора проінформував, що вони вивчають проблему. За пів години блокування було знято. Водночас пані посол України в США зазначила, що очікує на другу відповідь від компанії щодо аналізу причин блокування домену UKR․NET, щоб уникнути повторення подібного в майбутньому.

Команда UKR․NET впевнена, що результату було досягнуто завдяки спільним зусиллям.

Ми вдячні кожному, хто долучився, допомагав, підтримував. Наша сила завжди була і буде в єднанні! Це надихає працювати надалі задля мільйонів інтернет-користувачів, створюючи з великою любов’ю українські інтернет-сервіси,
– наголосили в компанії.

Раніше був збій у роботі Meta

  • Надвечір 5 березня, близько о 17:20, стався масштабний збій у роботі фейсбуку та інстаграму. Більшість користувачів "вибило" з їх акаунтів, а ті, хто лишився авторизованим не могли оновити сторінку й отримати доступ до публікацій, історій та коментарів. Проблеми фіксували й з іншими сервісами.
  • Збій тривав близько години – офіційно Meta написали лише те, що були "технічні проблеми". Однак є припущення, що збій пов'язаний з пошкодженням 4 кабелів, які забезпечували інтернет і зв'язок у регіоні. Інцидент вплинув на 25% світового трафіку.