Користувачі масово жалілися на те, що їх викидає з акаунтів, коли вони пробують увійти. Багато хто вже був упевнений, що це спроба зламу.

Дивіться також "Лежить" вже другу добу: сайт російського міноборони досі не працює після кібератаки ГУР

Чи не зламали фейсбук: що сталося з соцмережами 5 березня

Сьогодні через технічні проблеми у користувачів виникли труднощі з доступом до деяких наших сервісів. Ми розв'язали проблему якнайшвидше для всіх, кого вона торкнулася, і просимо вибачення за можливі незручності,
– повідомив речник Meta.

Збій тривав близько години, зараз соцмережі відновили роботу.

Що відомо про збій у соцмережах 5 березня

У соцмережі було неможливо зайти: по-перше, усіх користувачів повикидало з акаунтів, по-друге, після введення правильного пароля з'являлося повідомлення, що пароль неправильний. Стрічка також не оновлювалася – нібито через проблеми з інтернетом, яких не було.

Зараз, коли все закінчилося, користувачі іронізують над тим, що представники Meta були змушені писати в соцмережу Х про свої проблеми.

Мем про збій у фейсбуці та інстаграмі 5 березня: дивіться відео

Також під дописом представника компанії люди розповідають, чи працюють їхні застосунки.

Хоча офіційний коментар про причину збою був досить лаконічним, є припущення про те, що ж сталося. У Червоному морі єменські хусити пошкодили чотири кабелі, які забезпечували інтернет і зв'язок у регіоні, – про це повідомив британський телеканал Sky News.

Інцидент вплинув на 25% трафіку, адже перерізали 4 із 15 кабелів, які забезпечують глобальний інтернет і зв'язок у Червоному морі. Кабелі з'єднують Африку, Азію та Близький Схід.

Частково збій торкнувся інших соцмереж, зокрема, телеграму. В декого були проблеми з Youtube, Discord і навіть Google.