Про оголошення підозри так званому "церковному блогеру" стало відомо 7 березня. Як не дивно, він є прибічником УПЦ Московського патріархату.

Дивіться також Гарантії миру для України та розділ "імперії": як допоможе Китай і чому війна затягується

Деталі візиту силовиків до блогера

Як зазначили в пресслужбі СБУ, блогер створював публікації, які просувають наративи кремлівської пропаганди. Вірян православної Церкви України він обзивав "сатаністами, розкольниками, гонителями православної віри, безбожниками та радикалами", а саму ПЦУ – незаконною організацією та сектою.

Оперативники спецслужби встановили, що чоловік керував інформаційним ресурсом, через який розповсюджував заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та переконань,
– йдеться в повідомленні.

Окрім того, там зазначено, що інфлюенсер сприяв загостренню ситуації в країни своїми заявами, що розпалюють ворожнечу. Йому оголошено підозру за частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу, у якій йдеться про "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

Візит силовиків до "церковного блогера" на Закарпатті / світлини СБУ

Українські правоохоронні органи працюють: останні новини

  • Офіс Генпрокурора повідомив про підозру та затримання радника міського голови Очакова на Миколаївщині. Як зазначили в структурі, ймовірно, 55-річний чоловік отримував завдання від головного управління генерального штабу збройних сил Росії. Себто працював на ворога та є держзрадником.
  • Разом з тим співробітники Служби безпеки затримали заступника голови військової адміністрації Ігоря Ткачука. Наразі достеменно невідомо, у чому звинувачують держслужбовця.
  • Також детективи БЕБ спільно з СБУ вилучили понад 16 тисяч тонн бензину та дизельного пального на суму, що становить майже 800 мільйонів гривень. Обшуки провели на нафтобазах в Одеській та Черкаській областях.